Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltörtem egy olyan higanyos...

Eltörtem egy olyan higanyos lázmérőt lesz vmi bajom?

Figyelt kérdés
Az este meg akartam mérni a lázam és véletlen kicsúszott leesett a földre és széttört gyorsan a lázmérőt kidobtam és amennyire tudtam összesepertem a dolgokat de félek hogy szekrény alá ágy alá begurulhattak a kis golyócskák... Lesz vmi bajom tőle? Mert úgy hallottam azért tiltották be mert mérgező ha széttörik.... Még nem mertem elmondani senkinek pls segítsetek :$
2012. márc. 5. 00:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a teendő, ha összetörik a lázmérőnk?


Először is: TILOS FELPORSZÍVÓZNI, MÉG ÚN. HEPA SZŰRŐS PORSZÍVÓVAL SEM!

Ez az első szabály, hiszen a felszívott mennyiség a porszívón keresztül porlasztva azonnal a levegőbe jut.


Teendőink:


A kiömlött higany azonnal párologni kezd, ezért mielőtt nekikezdünk a higany feltakarításának, nyissunk ablakot. Ne engedjünk senkit be a szobába. A törött hőmérő környékére mezítláb vagy zokniban ne lépjünk, hiszen így széthordjuk az egész lakásban; legjobb, ha olyan papucsot húzunk, amelyet utána el fogunk tudni dobni. Tilos hozzá érni és igyekezzünk ne közel hajolni a higanycseppekhez, hogy minél kevesebb higanygőzt lélegezzünk be.

Húzzunk gumikesztyűt. Egy fehér papírlappal görgessük össze a higanycseppeket (ahogy két csepp találkozik, azonnal eggyé válnak, melyhez következő cseppet görgethetünk) valamint szedjük össze az összetört lázmérő darabjait is, és mindezt gyűjtsük egy zárható edénybe.

A legközelebbi patikában vásároljunk kénport. A maradék, szabad szemmel nem látható higanycseppek semlegesítéséhez a kénporral szórjuk be az összetört lázmérő helyét, majd terítsük le újságpapírral és hagyjuk állni egy kis ideig. A higany ekkor a kénnel egyesülve higany-szulfidot alkot, amely már nem veszélyes. Az így keletkező szürkés anyagot seperjük össze, és szintén helyezzük egy zárható edénybe. Legvégül tiszta vízzel mossuk fel. A felmosórongyot szintén dobjuk ki a felmosás után.

Pár napig folyamatosan szellőztessünk, és utána is néhány hétig rendszeresen, ez alatt az idő alatt pedig próbáljunk meg ne tartózkodni huzamosabb ideig a helyiségben.

Az összegyűjtött higanyt és higany-szulfidot veszélyes hulladékként kell kezelnünk. A lezárt tégelyt ne dobjuk a szemétbe, hanem adjuk le a legközelebbi veszélyes hulladék gyűjtő telepen.

Budapesti veszélyes hulladék gyűjtő telepek nyitvatartása:

Hétfőtől-péntekig: 10-18 -ig

Szombaton: 8-14 -ig


CÍMEK:

III.kerület: Testvérhegyi út 10/a

IV. kerület: Ugró Gyula sor 1-3

IV.kerület: Zichy Mihály u. - Istvántelki u.sarok

VIII. kerület: Sárkány u. 5

IX.kerület: Ecseri út 9

X. kerület: Fehér köz 2

XI. kerület: Bánk Bán u. 8-10

XIII. kerület: Tatai u. 96

XIV. kerület: Füredi út.74

XV. kerület: Károlyi S. u. 119

XV. kerület: Zsókavár u. végén

XVI. kerület: Csömöri u. 2-4

XVII. kerület: Gyökér köz 4

XXI. kerület: Bajáki Ferenc u. 86

2012. márc. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Bszus már azt hittem Urán szabadult ki.
2012. márc. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kén heylett ha az nincs otthon éppen akkor tegyél bele szórófejes flakonba hipót, és fújd le a helyét.


Kalomel keletkezik ami már nem mérgező, csak ha megeszed, de akkor is csak kevésbé, és max egy hasmenés erejéig.

2012. márc. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Papirral össze kell szedni a nagyobb darabokat (nem szabad hozzáérni) es kidobni, a maradék simán elpárolog, csak kerüld egy darabig, nehogy belelépj.

A légtérhez képest kicsi a fel nem szedhető mennyiség, ne szagolgasd közelről,és akkor nem lesz bajod.:) (Gyógyszerészt kérdeztem meg én is erről a patikában!)

2012. márc. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
már nem azért hogy belekössek vagy valami de ennyi higanytól amennyi 1 kicsi lázmérőben van mi baja lehet az embernek? szerintem még egy hőmérőnyitől sem lenne semmi komoly pedig az nagyobb, de lehet hogy rosszul gondolom. vagy mégsem?
2012. márc. 5. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Persze, hogy jól gondolod kedves utolsó, ez a mennyiség túró.Egy kicsit túllihegték ezt a dolgot a cikkben, de tudod sok agyament ember van, ha nem riasztják meg őket kellően, meg is ennék.:D Rá kell söpörni a szemétlapátra és ki kell kidobni az udvaron, legfeljebb egy kis föld kell rá, hogy valami állatféle meg ne egye.El ne dobd a söprűt és a szemétlapátot.:D
2012. márc. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat lehet hogy igazatok van és egy kicsit hirtelen túlságosan is megijedtem... Csakhát én valahogy úgy gondolkodtam hogy ha betiltották mert mérgező akkor vmi nagyon nagy gáz van vele... De amit 2-en írtatok hogy ilyen kis mennyiségtől nem lehet bajom (főleg hogy amennyit tudtam összesepertem) kissé megnyugodtam....
2012. márc. 5. 07:10
 8/8 anonim ***** válasza:
nyugi. és szellőztess!
2012. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!