Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig veszélyes az áramütés?

Meddig veszélyes az áramütés?

Figyelt kérdés
Megrázott a 220V, 1 évvel ezelőtt.Emlékszem akkor szurkált utána a szívem és nem mentem el orvoshoz (tudom el kellett volna). Azóta nincs semmi bajom. Ezután lehet még valami bajom. Illetve ilyenkor látható vagy mérhető valamilyen károsodás a szívemen?

2012. máj. 27. 20:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha nagyobb levegőt vettem és mozogtam jobban szúrt.
2012. máj. 27. 20:44
 2/6 anonim ***** válasza:

Áramütés után 24 óráig kell megfigyelni a beteget, nehogy trombus alakuljon ki nála.

Nálad nem történt ilyen, valószínűleg nincs semmiféle károsodásod.

2012. máj. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Este rázott meg. Este 11 kor keltem fel (elutaztunk), akkor kezdett el szúrni. Az autóban próbáltam pihenni amennyire tudtam. Rege 7h-kor múlt el amikor szúrt egy nagyobbat azóta semmi ilyesmi. Nem baj, hogy nem pihentem utána eleget? Amúgy 15 éves vagyok.
2012. máj. 29. 21:13
 4/6 anonim válasza:

A 230 V-os hálózati feszültség szerencsére elég biztonságos.

A szervezetteden áthaladó váltakozó áram összerántja az izmokat, de ha megszűnik rövid időn belül, akkor nincs komolyabb következménye. A komolyabb szervi elváltozásokat, égéseket az egyen áram okozhatja, vagy lényegesen nagyobb váltóáram . Nagyon szerencsétlen esetben okozhat csak szívleállást, vagy szív ritmus zavart. Ennyi idő után már biztosan nincs következménye egy ilyen megrázó élménynek.

2012. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Egészen pontosan úgy történt a rázás, hogy van egy transzformátorom ami 110V-ről 220V-ra tud fel illetve ellenkező esetben le transzformálni.(Hasonlít egy autó akkumulátor töltőre).

Szóval bedugtam a 220V-ba. Ezután a telefontöltőt dugtam rá a transzformátorra amikor valószínűleg hozzá értem a két villájához. Éppen 220V-ről volt letranszformálásra kapcsolva (Amerikában használatos)110V-ra. Most sem értem, hogy rázhatott meg? Igaz, hogy be volt dugva, de a kapcsoló nem volt a transzformátoron bekapcsolva. Mégis megrázott. Először azért írtam, hogy 220V rázott meg mert nem tudtam mennyi lehetett ott. Lehet, hogy csak 110V? Rázás után éreztem, hogy fel ment a pulzusom és piros lett az arcom. Nem súlyosbítja az esetemet , hogy transzformátoron jött át az áram? Ez ugyanolyan hagyományos váltóáram volt?

2012. máj. 30. 13:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Könnyen meglehet, hogy ez egy takaréktranszformátor volt. És ha még a kapcsolója nem kétpólusú volt, akkor teljesen jogos sajnos az áramütés.

Egyébként lehetnek hosszú távú hatások, de ha egy évig nem mentél orvoshoz, az nyilván azért is volt, mert nem éreztél semmi problémát.

2015. aug. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!