Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Még novemberben volt egy elég...

Még novemberben volt egy elég csúnya bokaficamom, ami hellyel-közzel rendbe jött már. Most viszont újra jelentkezett a fájdalom, és már lassan az egész lábam fáj, alig bírok ráállni. Mi okozhatja ezt ennyi idő után?

Figyelt kérdés
Tudtommal nem terheltem meg, és rosszul sem léptem rá. Fogalmam sincs mi váltotta ki ismét a fájdalmat, de már ott tart, hogy megint képes feldagadni magától is, pedig a napokban borogatom, kenem kenőccsel, de nem szűnik, hanem kiterjed másfelé is.
2012. máj. 28. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A boka duzzadásával járó enyhe vízvisszatartás, vérpangás változatlan helyzetben való hosszas üldögélés, vagy álldogálást követően is előfordulhat, vagy szoros zokni is előidézheti a vérpangást. A gyermekláncfű természetes vízhajtó. Friss zsenge leveleit salátában is fogyaszthatod, vagy igyál forrázatot belőle.

Bármiféle kezelést orvosi kivizsgálásnak kell megelőznie. A kivizsgálás során vér -és vizeletvizsgálatot, sokszor ultrahang -és EKG felvételt készítenek, megmérik a vérnyomást, és fizikálisan is megvizsgálnak.

2012. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mostanában nem sétáltam sem ácsorogtam többet, zoknival sem lehet probléma (eddig sem volt), nem hiszem, hogy valami ilyen váltotta volna ezt ki. Valamint csak a sérült lábam produkálja ezt, ezért nem tudom ezt figyelmen kívül hagyni.

Még egy ideig nem tudok orvoshoz menni vele ha nem szűnne meg a probléma, addig próbálom más módon enyhíteni a fájdalmat, jobbat sajnos nem tudok.

2012. máj. 28. 10:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Almaecetes hideg borogatást tehetsz még rá. Az is segít.
2012. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lujzika001 válasza:
Amint teheted polcold fel. Sajnos a bokaficam nagyon lassan gyógyul, és újra lehet, Én már vagy 15 éve küzdök vele. Most KB 3 hóhapja kerültem egy tényleg normális orvoshoz. Tőle kaptam pakolást, amit éjszaka kell használni, és az segített, viszont érzékeny, de nem fáj.
2017. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!