Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Arcról le tudnak szedni...

Arcról le tudnak szedni anyajegyet úgy, hogy ne maradjon utána heg?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sok anyajegy van a testemen, de mégis az arcomon lévők zavarnak a legjobban. Van is egy kicsit púpos, barna, kb 3-4 milis anyajegy a két szemöldököm között, amit el sem tudok takarni sehogyan, és világéletemben zavart.

A következő hetekben megyek bőrgyógyászhoz először, nem félek magától a vizsgálattól, csak nem tudom, hogy csupán esztétikai okokból eltávolítják e úgy az anyajegyet, hogy ne maradjon utána heg. Sajnos túl sok olyan esetről olvastam, ahol sztk-s doki vágta ki az anyajegyet és csúnya heg maradt utána, azt meg mégsem szeretném, elvégre mégsem azért szedetem le, hogy utána nyoma maradjon.

Vélemények és tapasztalatok érdekelnének a témával kapcsolatban, előre is köszönöm a válaszokat!

17/L



2012. máj. 28. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Fúú hát elvileg már van lézeres műtét amivel viszonylag szépen leszedik.De nem tudom. Nekem kettő is van az arcomon egymás mellett. Azt mondják jó áll és ez lett a "védjegyem" de én gyűlölöm.:)
2012. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nekem rengetek (kb 20) anyajegy van az arcomon, kicsik, de mint szokták mondani, sok kicsi sokra megy. Szerencsére egyik sem púpos, csak az említett, ami nagyon zavar.

Ja, és még ami rendkívül bosszantó, hogy minden egyes anyajegyem egyre sötétebb a korral. Még a szemhéjamon is van egy, ami világosbarnaként indult, de mostanra már inkább sötétbarnára hajaz. :(

2012. máj. 28. 16:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Lézerrel csak az esztétikailag zavaro anyajegyeket tuntetik el,amit a borgyogyász digitális dermatoszkoppal vizsgál s rizkosnak gyanusnak tart a mérete vagy szine szerint alakja szerint azt minden esetben kivágják ,a helyét osszevarrják.Szoval attol is fugg milyn lesz a helye.
2012. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hát nekem is a szemöldököm között van egy púpos, de én szeretem, a védjegyem az már biztos.

De.. ezen a területen van rengeteg idegvégződés is. nagyon nem ajánlom bármit is mondanak eltűntetni, főleg vágni, hisz mégiscsak a halántéknál és a szemöldökközött van a sok idegszál. ugyh jól gondold végig mi a fontos neked...

2012. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!