Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az örökletes bőrbetegség...

Az örökletes bőrbetegség gyógyítható-e?

Figyelt kérdés

Jó napot!

16 éves vagyok és van egy örökletes betegségem amit az apámtól örököltem.

Bőrkeményedés lett a talpamon a nagy lábujjamon és kezd lenni a talpon is.

Azt szeretném kérdezni, hogy ez gyógyítható vagy kezelhető vagy örök életemre így marad?



2012. máj. 28. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

ez nem örökletes bőrbetegség, hanem mindenkinek lesz, ha nem gondozza a talpát.

Hetente áztasd be és reszeld le ésminden este zuhanyzás után kendd be jól krémmel

2012. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem de van a testvéremnek is a tatámnak is és apámnak is.
2012. jún. 15. 22:19
 3/5 anonim ***** válasza:

mert nem gondozzák a lábukat.

áztasd be, vegyél habkövet és dörzsöld le az ősszes elhatl bőrtr. aztán kend be jó zsíros krémmel.

A kenést minden zuhanyzás után lefekvéselőtt meg kellcsinálni.

2012. jún. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, de mi ezeket már mind kipróbáltuk.

Van habkövem is, de nem ér sokat és nagyon hamar nő vissza.

Mindent kipróbáltunk, de semmi eredmény.

Amúgy köszönöm hogy válaszoltál illetve válaszolsz.

2012. jún. 28. 12:25
 5/5 anonim válasza:

Az előttem válaszolók nem tudják miről van szó, de én bőrgyógyász vagyok. Ne ítélkezzenek olyasmi felett amihez nem értenek. A te problémád tényleg örökletes. A leírt tünetek alapján valamilyen hyperkeratosis-ról van szó. Ez a bőr szarutermelési zavara, mely elsősorban a talpon és tenyéren okoz rendellenes bőrmegvastagodást. Nem összetévesztendő a nyomás hatására természetesen is kialakuló bőrkeményedéssel, és sajnos a kezelése is nehezebb. Sajnos teljesen nem szüntethető meg, csupán a tüneti kezelés lehetséges. Különféle bőrpuhító krémek használata segít ugyan, de nem oldja meg a problémát. Érdemes enne elmenned kivizsgálásra hogy kiderüljön pontosan milyen problémád van mert több hasonló örökletes betegség is ismert. Némelyik tünetei tablettákkal enyhíthetők.

Leggyakrabban a Keratosis palmoplantaris fordul elő, de ez már születéskor elég jól felismerhető, a talp és tenyér teljes felületét érinti. A te esetedben valószínűbb a Pachyonychia Congenita, mely általában tizenéves korban kezd jelentkezni, és a talp vagy tenyér területén inkább folt szerűen kezdődik, de később kiterjed. A körmök rendellenes fejlődése is előfordulhat.

2016. márc. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!