Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megállitani, vagy...

Hogy tudnám megállitani, vagy legalábbis kontrollálni a fogyást?

Figyelt kérdés

Előző vizsgaidőszakban egy hónap alatt 98 kg-ról 79 kg-ra lefogytam. Ugyanannyit ettem, vagy még többet is, mint szoktam, abszolút nem tudtam sportolni, mert a tanulás szinte minden szabadidőmet kitöltötte. Most ismét elkezdődött a vizsgaidőszak és ezzel együtt a fogyás is. Most 77 kg vagyok, aminek egyrészt örülök, mert utálok kövér lenni, másrészt viszont nem, mert jobban szeretnék úgy fogyni, hogy valamilyen szinten én kontrollálom. Legfőképp a mellemről, a hasamról, a csipőmről tűnt el a felesleges zsir, elég látványosan, tehát még arra sem tudnám fogni, hogy mivel keveset mozogtam az az egy hónap alatt, az izmaim kezdtek el visszafejlődni. Egyébként teljesen egészséges vagyok, lelki gondjaim sincsenek. Esetleg van valami módszer arra, hogy ezt a nem (ilyen formában nem) kivánt fogyást megállitsam, vagy csökkentsem valamilyen szinten?


19/L


2012. máj. 29. 02:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a vizsgaidőszak nem túl kellemes velejárója. Én a múlt hetet csináltam úgy végig, hogy 3 órákat aludtam a tanulás miatt, illetve olyan stresszben voltam, hogy egyszerűen képtelen voltam enni, és a szervezetem nem is nagyon reklamált hogy egész nap pár falatot ettem, és maximum egy pohár vizet ittam.. persze amikor véget értek a vizsgát két napot ágytól-ágyig csináltam. A saját tapasztalatom, hogy ezzel nem tudsz mit csinálni :(
2012. máj. 29. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt írod: "Egyébként teljesen egészséges vagyok"


Nos, ezt orvos mondta egy kivizsgálás után vagy te gondolod? Mert ugye nem mindegy... Ilyen mértékű, indokolatlan fogyás figyelmeztető kellene legyen...

2012. máj. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első! Kitartás, ha még vannak hátra vizsgáid!

Második! Orvos mondta, mert előző vizsgaidőszak után elmentem hozzá. Elküldött vérvételre és a laboreredményeim alapján teljesen rendben vagyok. Azt mondta az orvos, hogy a stressz hatása és örülnöm kéne neki, mert gyakorlatilag nulla energiabefektetéssel láthatóan fogyok, aminek mások nagyon örülnének. Nem arról van szó, hogy ne örülnék, csak igy mondjuk látszik a bőrömön is, hogy nem sportolás miatt fogytam. De amúgy én is egészségesnek érzem magam, de a laboreredmény is alátámasztja ezt.


Köszönöm a válaszaitokat!

2012. máj. 29. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!