Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alul-működés...

Pajzsmirigy alul-működés kérdések segítség?

Figyelt kérdés

Kicsit aggódom,ideges vagyok.

Voltam általános vérvételen,kimutatta hogy magas TSH-m.A házi doki belgyógyra küldött.Onnan elküldtek nyaki UH-ra,negatív lett.Aztán elküldtek sürgősségi vérvételre.Az endokrinológián nem nagyon közöltek semmit,csak annyit hogy szeptemberben megint menjek el nyaki ultrahangra,meg vérvételre,mert a két vérvétel mást mutat.És kíváncsiak merre megy az érték...le v fel.Az ambuláns lapomra viszont diagnózisnak hypothyreosist írtak.


Akkor most beteg vagyok?Vagy sem?!Vagy ők maguk sem tudják?


KÖSZÖNÖM!!!


2012. máj. 30. 21:43
 1/6 A kérdező kommentje:
A TSH-m am 6,36.
2012. máj. 30. 22:16
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem ettől is magasabb, nyugi, a hypothyreosis az a pajzsmirigy alulműködés latin neve. tsh alapján az vagy, de gyógyszerrel megoldható. és hogy megtudják, h tényleg olyanod van-e, ezért kell alaposan, és többször is kivizsgálni.
2012. máj. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a hypothyreosist pajzsmirigy-alulmúködés...

Épp ezt nem értem.Hogy ha beteg vagyok miért nem kezelnek?Illetve miért nem biztosak benne(mert ezt mondták)?És miért kell minden vizsgálaton újra átesnem 4 hónap múlva???

2012. máj. 30. 23:11
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm amúgy a választ,csak nekem kicsit fura.Mert ha megállapították hogy ez van,nem tudom miért kell még 4 hónapot várnom.

Főleg hogy fél éve a TSH-m 6,22 volt.Minimálisan,de emelkedett mostanra az érték.


Szeretnék már jobban lenni!


Másnál is többször el kellett végezni a vizsgálatot?Volt akitől azt hallottam egyszerű vérvétel után már kapta is a gyógyit.

2012. máj. 30. 23:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 8,5 volt a Tsh-m,rá 1 évre ár 2,5 és azóta is jó az érték.Ne pánikolj,nincs semmi baj!!!!!

Még megnézik párszor a Tsh-t és ha folyamatosan magas akkor talán gyógyszer,de az sem vészes,azt is abbalehet hagyni,nem biztos h életed végéig szedned kell!

2012. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

sziasztok.nekem a TSH:4.33 volt az FT4:14 volt.

én kaptam rá gyógyszert,pár napja szedem és ha elfogy (3 hónap)akkor megint vérvétel.

a gyógyszer neve :Letrox 50mg.

az FT4 nem tudom mit jelent ha esetleg ti tudjátok írjátok meg!

köszi sziasztok vigyázzatok magatokra!

2012. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!