Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy nekem egy...

Hogy lehet, hogy nekem egy csomószor kijön herpesz a számon és más emberek meg azt mondják hogy nekik még sosem volt. Az lehetséges?

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat kérek!

2012. máj. 31. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen. Vannak, akik még nem találkoztak a herpeszvírussal. Másoknak meg a szervezetében van élete végéig inaktiválódva, és bizonyos immungyenge állapotokban aktiválódik.

Ha egy csomószor előjön a herpeszed, érdemes lenne kivizsgáltatnod magad, mert valami baj lehet az immunrendszereddel.

2012. máj. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Herpesz csak azon jön ki aki hordozza a vírust. Ha valaki sosem kapja el, sosem fog rajta kijönni.

De ha neked valóban olyan gyakran kijön, akkor érdemes lenne kivizsgáltatnod magad. A vírus csak az immunrendszer legyengülése estén illetve stresszhelyzetben aktiválódik.

2012. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Én úgy tudom, hogy mindenki szervezetében van herpesz vírus, de valakinek soha nem lesz herpesze. Nekem sem volt még soha.
2012. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Tévedsz, nem mindenkinek a szervezetében van.
2012. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen tévedtem...... az emberek 80%-a hordozó és 20%-nál alakul ki herpesz.
2012. máj. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aki még nem találkozott a vírussal, annak nincs a szervezetében.
2012. máj. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megelőzés


A felnőtt lakosságban 90% a hordozók aránya. A tünetmentes hordozók többnyire nem fertőznek ugyan, de ez sem kizárt, ezért a fertőzés megelőzése nehéz.


Természetesen az aktív betegek fertőzési hajlama jóval nagyobb. Ezért kerülni kell az aktív herpeszben szenvedőkkel való közvetlen érintkezést. Ne használjuk a beteggel közös borotvát, evőeszközt, törülközőt. Az ajakherpeszes betegnek a provokáló tényezőket (pl. erős napsugárzás) - ha lehetséges - kerülnie kell.


Jó hatású lehet, ha még a bőrtünetek megjelenése előtt, az égő, bizsergő esetleg fájdalmas érzés jelentkezésekor aszpirint veszünk be. Így jó eséllyel elkerülhető a hólyagok megjelenése. Akinél a menstruáció rendszeresen vált ki kellemetlen, visszatérő betegséget, a vérzés közeledtével megelőzésként vírusellenes gyógyszereket használhatnak.

Hasznos tudnivalók


Az ajakherpesz általában ártalmatlan betegség. Előfordulhat azonban, hogy a szem szaruhártyáján, kötőhártyáján vagy a szemhéjakon jelentkezik. A szem herpesze a látást közvetlenül veszélyeztető betegség. Amennyiben felmerül ennek gyanúja, a beteg azonnali kórházi ellátást igényel. A szteroid gyulladásgátló alkalmazása ez esetben a látás elveszítésének fokozott kockázatával jár.


Az ajakherpesz mintegy 30%-ban nemi szervi herpeszt is okozhat. Ezért aktív ajakherpesz esetén az orális közösülés kerülendő.

2012. máj. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A csomószor-t úgy értettem hogy kb. 2 hónaponta.
2012. máj. 31. 21:20
 9/9 anonim ***** válasza:
akarod mondani: 2 havonta
2012. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!