Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Herpesz genitalis-ban szenvedo...

Herpesz genitalis-ban szenvedoktol varok valaszt kerdesemre?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran vannak tuneteitek? Elkapta-e partneretek? Valamit tudtok-e valami modszert amivel megakadalyozhatom a tunetek gyakori kiujulasat? Milyen gyogyszert szedtek a tunetek enyhitesere?
2012. ápr. 17. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Azt hiszem én is ebben szenvedek..... még csak most jött ki rajtam elsőre, de megszenvedek vele, a fenekem is kiütéses, egészen közel a végbélhez.... a szeméremajkamon van egy 50 ft-os nagyságú seb, és most, hogy ne legyek boldog, attól, hogy talán már gyógyul, kijött néhány hólyag a szeméremdombomon is.... elegem van, 1 hete szenvedek vele.

És engem is érdekelne minden ezzel kapcsolatos. Most c vitamint tolok, 1500-2000 mg-ot, vettem lysine kapszulát, mert arról is hallottam, hogy jó. Nameg töltöm újra a szervezetem, mert valószínűleg egy drasztikusabb diéta miatt kimerült a szervezetem, és azért lángolt így fel...

2012. ápr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nekem a famvir antiviral kura segit, vagy zovirax. Mindketto csak orvosi venyre kaphato. Akkor kell bevenni mikor az elso tuneteket eszleled, nekem urva fejfajasom van es az idegvegzodeseim borzasztoan fajnak,a jobb labamban pont 1 nappal elotte hogy kijonne a herpesz. Ha idoben elkezdem a kurat, a herpesz nem jon ki. Altalaban akkor jonnek ki tuneteim amikor az immun rendszerem le van gyengulve pl megfazaskor. Ugy latom a herpeszed atterjedt a vegbeledre is vagy analisan szexeltel a herpesz fertozottel? Vigyazni kell nagyon, minden tusolaskor uj torulkozot hasznalj foleg akkor legy nagyon ovatos mikor a gennyel telt pici holyagok kifakadtak, mert barmi testreszed megfertozheted.

Nekem mar tobb mint 10 eve megvan ez a dolog, a ferjemnek megmondtam mielott elkezdtunk szexelni. Sokaig nem is kapta el csak 1 ev mulva. O szerencses mert nagyon ritkan van tunete. Nekem 1 evben 3-4-szer is kijon.

2012. ápr. 19. 16:41
 3/14 anonim ***** válasza:

A jelenlegi páromon nincs jele fertőzésnek. Arra is gondoltam, hogy az előzőtől kaphattam, aki előszeretettel vette igénybe örömlányok szolgáltatásait, egyszer ki is jött rajta valami, de nem volt hajlandó elárulni, hogy milyen nemi betegséget szedett össze...

Nem tudom, mikor fog elmúlni végre, nőgyógyászhoz sem tudok menni, mert megjött. Délután pedig észrevettem, hogy azon a részen, ahol már gyógyulgat, ahol sebes, ott egy újabb hólyag dugta ki a fejét.... majdnem elsírtam magam.

Nem is tudom mivel kezelhetném ilyen előrehaladott állapotban. Attól félek, soha nem múlik el...

Ráadásul a nyirokcsomóm is megduzzadt, fáj is... :( Elegem van ebből :(

2012. ápr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen az nagyon rossz amikor egymas utan jonnek ki, foleg ha tobb helyen. En a haziorvosomhoz mentem el, nem nogyogyaszhoz. Az a lenyeg akkor kell menni mikor a holyagok jol kifejlodtek es tud mintat venni a gennyes anyagbol belulok, hogy megallapitsa a valoban herpesz-e a dolog. kb 2 hetet kellett varnom a labor eredmenyre anno... Feltetlenul mond meg a mostani partnerednek hogy ez van, nehogy elkapja. Elvileg ha tunet mentes vagy ugy kevesebb az esely hogy elkapja de nem kizart! Egyebkent nalam a mensis ciklusom is meghatarozza mikor van tunet. Kozvetlen elotte is kijohet. Terhessegem alatt is volt 3-szor! Sajnos nekunk mostmar ezzel kell elnunk az eletunk vegeig. Mindig hordozok maradunk, lenyeg az hogy a parnerrel elore tudatni es O tudjon dontest hozni akarja-e vagy sem. A ferjemmel 10 eve vagyunk egyutt. O is a virus hordozoja lett altalam. De hogyha nem mondom el neki es ugy kapja el tolem, azt sosem bocsatottam volna meg magamnak.
2012. ápr. 20. 00:42
 5/14 anonim válasza:

Örülök, hogy valaki szóba hozta ezt a témát, mert sajnos ez nem olyan amit a barátnőivel megbeszélne az ember.

Nekem 1 hónappal ezelőtt volt 'valami' amiről a kiváló amerikai doktorok csak feltételezik, hogy herpesz.

Úgy kezdődött, hogy a gátamon éreztem egy dudort. Elmentem a nőgyógyászhoz, azt mondta herpeszről szó sincs, ellenben van egy hüvelyi bakteriális fertőzésem. Boldog voltam mint az állat, annak ellenére, hogy tudom, hogy a hperszvírus benne van a szervezetemben, hiszen pár hónappal azelőtt egy sosem látott méretű herpesz ütött ki a számon. Szépen szedegettem a fertőzésre felírt gyógyszert, de egyszercsak az egész végbélnyílásom környékén, pattanásszerű képződmények keletkeztek, viszketett és a végén már olyan szinten fájt is, hogy menni is alig bírtam. Ekkor kaptam acyclovirt, majd 2 nap múlva nődoki megint. Mire az okos doktor megmondta, hogy ő igazából nem tudja mi az, de mivel már volt a kórtörténetemben herpesz, így lehet, hogy az.

Lényeg a lényeg, hogy nekem az acyclovirtől múlt el, illetve antibiotikumos kenőcsöt kentem.

Nálam azt hiszem 2 lehetőség van, vagy a számról sikerült átvinnem, vagy a páromtól kaptam hiszen nem védekezünk óvszerrel. Biztosan tudom, hogy nem csalt meg, de vszínű az ő szervezete ellenálló a vírusra, míg az enyém sajnos nem.

Nektek volt szégyenérzetetek?

Nekme borzalmasan, hiszen már a név, szexuális úton terjedő nemi betegség is azt sugallja, hogy csak a rosszlányok betegsége lehet. Most hogy jobban elmerültem a témában - sajnos a vírust kiírtani nem lehet - viszont kordában lehet tartani LIZIN C szedésével és csak reménykedni, hogy a kis nyomorult nem tör ki megint.

2012. ápr. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Na a Lizin mellett nekem úgy burjánzik a herpesz, hogy öröm nézni. Azért még szedem, de folyamatosan jönnek ki új hólyagok. Bár már fájni nem fáj, csak néha viszket. Megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy nem is herpesz???


A páromnak elmondtam, hogy mivan, nagyon megértő, és azon agyal, hogy biztos ő a hordozó, csak neki erős az immunrendszere, én meg egy január óta tartó kemény diétában vagyok, így valószínűleg kicsit kiürült a szerveztem. Vettem egy erős vitamint, 3 napja szedem, a lizinnel együtt, remélem rendben leszek.

De tiszta görcs vagyok emiatt :( Rettegek, hogy átviszem a páromra, már antibakteriális szappannal mosakszom, fertőtlenítem a kádat, a wc-t, 95 fokon mosom a törölközőimet, 75 fokon a bugyijaimat, egyszerűen nem tudom felfogni, és folyton azt kérdezgetem, mivel érdemeltem ki ezt az "ajándékot" az élettől...

Félek a hétfői orvoslátogatástól is, hogy mit fog mondani, hogy fog velem beszélni :( Nameg, ugye gentiális herpeszről beszélünk, szőrteleníteni sem tudok. Olyan szőrös vagyok már, mint egy kismajom, úgy szégyellem magam :(

2012. ápr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sok sikert a hetfoi doki latogatashoz! Majd ird meg hogy mit mondott, kivancsi vagyok!
2012. ápr. 22. 11:02
 8/14 anonim ***** válasza:

Na itt vagyok, voltam tegnap orvosnál, tényleg herpesz. De már múlófélben vannak.

Kaptam Aciclovir 400 mg-os gyógyszert és Aciclovir krémet.

Rendes volt az orvos, alaposan kikérdezett, rendesen megvizsgált belül is, ultrhangozott is, és minden egyéb rendben van. Úgy gondolom, ha ritkán vannak problémáim, megéri rászánni azt a 8000 ft-ot egy normális, alapos orvosra, egy nyugodt kis rendelőben. Soha nem voltam még magánorvosnál, azért örülök most ennyire.

És nagy kő esett le a szívemről, hogy minden rendben van, belül is, nem terjedt befelé, hogy semmi más fertőzésem nincs.... ezt a herpeszt meg már majdcsak túlélem valahogy. :)

2012. ápr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Viszont a tablettából országos hiány van, így helyettesítették Herpesinnel. Ugyan az a hatóangyag, ugyan annyi van benne, csak 1000 ft-tal drágább :(((
2012. ápr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

sziasztok!

9éve szenvedek én is a herpesztől,nagyon bele vagyok fáradva!

mindenkinek ajánlani tudom a telviran krémet,amit recept nélkül a gyógyszertárban lehet kapni.csodákra képes!

nekem szinte minden héten volt egy két hólyag 2-3havonta a fenekem egy oriás herpesz.mióta használom a krémet azóta szinte csak a menstruáció váltja ki de azt sem minden hónapban,a fenekem 6-8havonta jön elő a hólyag!

ezer forintba kerül,megéri meg venni!

2012. júl. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!