Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Xanax szedése lehetséges nem...

Xanax szedése lehetséges nem kúraszerűen?

Figyelt kérdés
Voltam tegnap orvosnál, mert esténként nehezen alszom el. Félelmeim vannak: betörők, ufo-k. Felírt 0,25 mg-os xanax-ot, amiből este lefekvés előtt kell 1 szemet bevennem. Szedhetem úgy, hogy nem minden nap, csak ha már tényleg semmikép nem tudok elaludni, és nagyon félek? Nem baj, ha nem kúraszerűen szedem? Meg pl. hétvégenként sokszor nem is vagyok itthon, hanem ismerősöknél alszok, és ott tudok aludni, mert nem vagyok egyedül és így nem félek. A másik dolog az, hogy szedek egy gyógynövényes készítményt napi 3x a pajzsmirigy-alul működésemre. Ezzel együtt szedhetem? Régebben fájt a gyomrom a tejtől, meg néha hasmenést is okozott, szerintem enyhén laktóz érzékeny voltam. De most már nincs panaszom. Csak mert olvastam a betegtájékoztatón, hogy laktóz-monohidrátot is tartalmaz. Vélemény?

2012. máj. 31. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A Xanaxszal nagyon vigyázz. A fiamnak is és nekem is egy idő után rémálmaink voltak tőle. Azt, hogy mivel szedhetsz együtt próbáld meg kibogarászni a gyógyszerek és a gyógynövények termékismertetőiből. Ha nem találsz rá megnyugtató választ, kérdezd meg az orvosodat.

A Xanax tulajdonképpen nem altató, hanem nyugtató. Ha egyéb idegi problémád nincs, nem kellene inkább valami utóhatás nélküli altatót kérned? Vannak olyan gyógynövényi alapanyagú altatók, amiknek nincs mellékhatása és reggel normálisan, azaz nem kótyagosan ébredsz. A Valerianának is van egy komlós változata, a Cirkulin Valeriana. De van más is, ami kifejezetten altató, azaz csak az elalvást segíti. Ha lehet, ne szedj "dilibogyót".

2012. máj. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Xanax nagyon erős gyógyszer, és mint pszichiátria gyógyszer, úgy hat, ha folyamatosan szeded. Ha úgy szeded, mint egy fájdalomcsillapítót, akkor jó eséllyel nem fognak teljesen elmúlni a tünetek. Az orvossal beszélj, ha más gyógyszert is szedsz, ebben ő tud segíteni.

Nem pártolom ezt a gyógyszert, engem teljesen zombivá tett (vegetációs állapot, teljes döntésképtelenség, önsajnálat). Ha bármilyen kellemetlen tünetet észlelsz konzultálj a dokival és kiír egy másikat. Nem ajánlott más alternatív megoldást a problémádra, ami nem jár gyógyszerszedéssel? Vigyázz magadra, az egészségedre! Jobbulást!

2012. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha pszichiáterhez jársz, akkor ő kb. 60 ft-ért felírhat pl. Rivotrilt, ami nekem jó volt. Én már nem is szedem. (De tuti van más gyógyszer is ami jobb lenne a Xanaxnál.)

A kérdésedre válaszolva: lehetséges, apám meg nagyanyám is csak alkalmanként szedik és semmi bajuk nincs tőle. Másik kérdés, hogy állítólag itt nagyon nagy a hozzászokás veszélye, szóval lehet, hogy tényleg érdemesebb lenne mást kipróbálni. A vény nélkül kapható Sedacur Forte nekem nem vált be, csak a Rivotril.

2012. júl. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!