Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbetegség vagy valami...

Pánikbetegség vagy valami komoly baj van? Bővebben:

Figyelt kérdés
Már körülbelül egy éve tapasztalok magamon eléggé félelmetes tüneteket. Hirtelen rámtör egy heves szívdobogás, olyan, mintha ki akarna mászni a szívem a helyéről, ilyenkor megijedek, gyorsan felpattanok és rögtön el is múlik.. máskor egy mély levegővételkor is érzem ugyanezt. Gyakran arra gondolok, hogy egyszer csak megáll és meghalok. Úgy érzem nem tudom megfelelően leírni azokat az érzéseket, de remélem valamennyire sikerült. Tavaly voltam kardiológián, de nem láttak semmi rendellenességet a tünetekre pedig azt mondták normális.. bár én nem érzem annak..
2012. jún. 2. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Állítólag ha 4-nél többször fordul elő egy hónapban akkor nem az. Nekem a stressztől szokott lenni. Hormon is okozhatja, pajzsmirigy túl vagy alul működés. Ezt sem ártana megnézetned ha még nem tetted. Hány éves vagy? Azt mondják 18-24 év között a leggyakoribb. Nem fogytál vagy híztál sokat? Nem eszel a kelleténél többet és mégsem hízol?
2012. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálam ez napi szinten van. 26/L vagyok. Talán abban az időben kezdtem a fogamzásgátlót mikor kezdődött, lehet akár ormon is, de anyumnak voltak pajzsmirigy gondjai. Rendesen étkezem, fogyni nem fogyok (sajnos), bár normál testalkatom van azért néhány kiló feljött az elmúlt 2 évben, kb azóta nem sportolok, de ettől nem is merek..
2012. jún. 2. 22:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes megnézetni ha ez naponta előjön. Egész napos EKG-t nem kaptál vagy vérnyomásmérőt? Nem lehet hogy a fogamzás gátló miatt van? Lehet akkor attól van és másik kéne. Jobbulást! (az első voltam)
2012. jún. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem kaptam, bár ez nekem is eszembe jutott. Köszi a tippeket!
2012. jún. 2. 23:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Oh, nincs mit:) Én mikor orvoshoz mentem hányingerrel valahogy rákérdezett és egyből ezzel a gyakori hirtelen szívdobogásérzettel belgyógyászatra küldött. Ott meg egyből ezt akarták kizárni hogy nem e hormon. De a tabi lehet a bűnös. A betegtájékoztatóban nem írták ezt, mint mellékhatást? Vagy még szedhetsz magnéziumot is, hátha segít rajta.
2012. jún. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!