Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hiperventilláció okozhat ájulást?

Hiperventilláció okozhat ájulást?

Figyelt kérdés
Elnézést kérek ,hogy sok efféle kérdés van már ,de nem találtam konkrétan amit kerestem,ezért teszem fel ezt a kérdést. Csak azt olvastam a neten ,hogy hiperventillációval az ember szén-dioxid szintje csökken és emiatt csak látszolag veszitheti el az eszméletét. Ez igaz vagy tényleg elveszti az eszméletét az ember ha hipervelntillál? A válaszokat elöre köszönöm.

2012. jún. 7. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy kapkodja az ember a levegőt, kevés oxigén dús vér jut az agyba, és ez ájuláshoz vezethet.
2012. jún. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igen
2012. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. A hiperventiláció az agyban az oxigén-széndioxid egyensúlyának felborulásához vezet, ráadásul néha a vérnyomás megváltozásához is, és elmehet az ájulásig. Sz*rul írták, hogy 'látszólag' elveszti. Ilyen nincs. Az ember vagy eszméleténél van, vagy nem. Nincs olyan, hogy látszólag. Ha valaki rosszul van, oda kell figyelni rá. Ha elájul, meg kell pofozgatni, meg mindenféléket csinálni, hogy magához térjen. Az ájulás meg maga a hiperventiláció a helyes légzés ("teljes" lélegzet, illetve köldök alá légzés) elsajátításával előzhető meg. Elég baj, hogy ezt nem tanítják az iskolában, pedig fontos lenne. Csikung és jógatanfolyamokon tanítják.
2012. jún. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. jún. 8. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!