Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állatból emberbe mehet át bolha?

Állatból emberbe mehet át bolha?

Figyelt kérdés
2007. aug. 14. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát rajtad lehet nem fognak ugrálni, de ruhákba, (...) igen! egyszer nálunk a garázsba lakott 2 bolhás macska, és az egész garázs tele lett bolhákkal. és ahányszor kimentünk mindig ránkugrott egy-kettő,folyton fújtuk ilyen égető vmivel a cuccokat... ugyhogy azóta nincs macskánk :((
2007. aug. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
92%
A bolha vérszívó így oda ugrik, ahol vér van:-) Így megfelelő neki az ember is. Igaz folyamatosan tényleg nem fog rajtad tanyázni, de a lakásban el tud szaporodni rendesen és fel-fel ugrálnak a lábadszárára egy kis kóstolóért:-) Kiírtani csak nagyon alapos bolhairtózással lehet. Minden állaltot rendszeresen kell bolhátlanítani (pl. nyakra cseppentős spot-on készítmények) és az egész környezetet be kell szórni vagy fújni bolhairtóval.
2007. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
92%
Persze hogy mehet át állatból emberbe bolha!Példa erre hogy nagymamánknál amikor jártubk és éppen nem voltak az állatok bejújva akkor mindig jó pár csípéssel tértünk haza! :) Tehát a válasz : IGEN.
2008. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
a macskánk kedvenc fekvőhelye a szobám előtti kis puffon volt. na, oda lepetéztek a bolhák, tele lett velük a szobám (ágy, szőnyeg, minden), vakaróztunk eleget. sokáig. koleszos voltam, úgyhogy egyik vasárnap kibasztam a puffot, a szőnyeget, nagyon alaposan kitakarítottam, beszórtam mindent bolhaírtóval, de nem csak úgy megmutattam, hanem adtam rendesen, és leléptem egy hétre. aztán megint jött a takarítás, a bolhapor miatt. de sikerrel jártam.
2008. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha igénytelen az ember, még a hajába is beköltöznek, mint a tetvek. Tehát igen:)
2008. jún. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
A kislányom hajában most találtunk 6db anyát,meg tele volt petével...kb. 50 db-ot írtotam ki belőle ecetes lemosással...szóval átmehet emberre...
2009. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
78%
Az ecetes mosás az jó? Macskáknál is beválik?
2010. aug. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Insecticid kiváló a lakásban vagy állatok fekhelyén tenyésző bolhák ellen és emberekre, emlősökre veszélytelen. Egy alapos takarítás, porszívózás után alaposan bespriccelni, ez már segít. Makacs esetben több napon át porszívózni, spriccelni, még a petéket is kiirtja.
2011. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!