Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a lábgomba jelei?

Mik a lábgomba jelei?

Figyelt kérdés

Nagyon erős lábszagom van és anyukám szerint ez biztos, hogy gomba és kenegessem Canestennel. De semmi jele nincsen, hogy gomba lenne, a lábgombának általában nem is tünete a lábszag, nem viszket, nem hámlik vagy vastagszik meg a bőr, nem sárgul el, semmi. Csak nagyon izzad a talpam és egész nap egy sport cipőben van a lábam, amit nem áll módomban cserélgetni a munkám miatt, lábat sem tudok közbe mosni.

Szerintetek is gomba? Vagy simán csak vegyek egy sprayt ami a lábizzadás ellen van?


2012. jún. 8. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Az erős lábszagot is okozhatja gomba, bár a bőrödön is látszana ha gomba lenne, szerintem elég a lábspray.
2012. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esténként rövid időre áztasd be a lábad ecetes vízbe. Fertőtlenítsd a cipődet úgy, hogy teafa olajos, vagy formaldehides vattát dugsz az orrába, és egy éjszakára műanyag zacskóba zárod. Másnap kiszellőzteted a cipőt. Jó lenne, ha tudnád váltogatni a cipőidet. Ne hordj műszálas zoknit, és használj mentolos hintőport.
2012. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is kb 2hónapig nagyin izzadt a talpam,de már elmúlt,nem csináltam vele semmit és úgy múlt el,fogalmam sincs mi lehetett.
2012. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 3. válaszolóval :) Ecetes víz szagtalanít és a gombákat is elpusztítja (és igen, a gombák okozzák a szagot még akkor ia, ha látható jelei MÉG nincsenek).

2 liter vízhez tegyél 1 dl normál ételecetet (mindegy, hogy 10 vagy 20%-os), és legalább 15 percig áztasd benne a lábikód. Folyamatosan csinálhatod, ha már jobb a helyzet hetente 1-2 alkalom is elég lesz.

A cipőt tényleg váltogatni kellene....

A scholl-nak van lábizzadás gátló gél-je, ez is csodákra képes (egy borsónyi kell belőle). Ezzel reggel bekened a lábad, és lehet, hogy este ugyanilyen állapotban veszed le a cipődet (ha az is szagtalanítva van).

[link]

2012. jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek :) ezt a teafaolajos tippet már meg is csináltam, mert az épp volt itthon :D de akkor egész éjszakára hagyjam úgy, s holnap már szellőztethetem? Mert régebben volt nekünk itthon ilyen formaldehides kendőnk, azt 3 napig kellett benne hagyni és még 3 napig szellőztetni. Jó lenne, ha elég lenne 1-1 nap, mert hétfőn már dolgozom :(
2012. jún. 8. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!