Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Roaccutanról?...

Mit gondoltok a Roaccutanról? Elkezdjem szedni?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok és kb. 11-12 évesen kezdtem el pattanásosodni, az arcomon nem volt annyira sok, inkább a hátamon, idővel a vállamon és a mellkasomon. Nem voltak nagyon csúnyák, inkább "normális" pattanások, de sok volt belőlük, és nagyon rombolták az önbizalmam. Később se múltak el igazán, bármivel próbálkoztam (viszonylag egyszerű szerek pl.: dalacin, sodu krém, stb.), ráadásul barna és fehér foltok maradtak utánuk. Kb. egy másfél éve mentünk el bőrgyógyászhoz, aki antibiotikumot írt fel és skinoren krémet. Az antibiotikumtól hüvelygyulladásom lett, szapora lett a pulzusom és szerintem nem is használt. De a skinoren bevált, szépen elmulasztotta a patikat, azóta azt használom. De megtudtam hogy a skinoren egy durva szer, tönkreteszi a májat és meddőséget is okoz, úgyhogy többet nem akarom használni. Azt hallottam a roaccutan végleg eltünteti a patikat, de tudom hogy nagyon sok mellékhatása van. Ráadásul súlyos aknéra van, nekem meg nem az, és a skinoren miatt már nincs is sok, csak mégis maradtak fehér és barna foltok, amik idegesítenek és a roa elvileg ezeket is eltünteti. Nem tervezek hosszú kúrát, max 2-3 hónaposat, ennyit is javasolt az egyik gyógyszertári ismerősünk.

2012. jún. 8. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A Roaccutan-nak olyan mellékhatásai vannak, hogy aláíratnak veled egy papírt, hogy megértetted, a gyógyszerszedés abbahagyása utáni 2 éven belüli terhesség esetén nagy valószínűséggel sérült gyermeked születik.
2012. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha el is kezded, ne nyáron.
2012. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Skinoren mellékhatásaitól kiakadtál semmiképp se kezd el. Egyrészt, mert ha külső kencék használtak, akkor nem hiszem, hogy Roaccutanra szorulnál, mellesleg ennek depresszió és vesekárosodás is lehet a vége...

Végleg nem tűnteti el, és a hegeiden sem fog segíteni.

2012. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Inkább nem kezdek bele, nem akarom tönkretenni magam.
2012. jún. 10. 12:16
 5/5 anonim válasza:
én már 5 hónapja szedem és nagyon örülök hogy a bőrgyógyászom ezt a gyógyszert ajánlotta. igaz hogy az elején nagyon kellemetlenek voltak a mellékhatások (száraz bőr, száraz ajkak) de ezt is meglehet oldani testápolóval és megfelelő készítményekkel. ezeken kívül semmilyen más mellékhatás nem jelentkezett nálam. sokkal jobban érzem magam mióta szedem már nincsenek is pattanásaim de a kúrát folytatnom kell mivel ha abbahagyom nagy az esélye hogy később újra visszajönnek a pattanások. szerintem ha már elkezded akkor ne 2-3 honap legyen ... én csak ajánlani tudom ezt a gyógyszert nekem nagyon sokat segített
2012. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!