Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbetegek, tudnátok nekem...

Pánikbetegek, tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Én is pár hónapja pánikbetegvagyok, én volt egy olyan tünetem amikor elkezdett szúrni a szívem majd a szúrás elmúlt de azt követte fura szívverés( picit megállt, majd dobbant 2 nagyot) majd ez is abba maradt és legvégén elkezdett gyorsan dobogni. De ez is elmúlt. A tünet elött kb 30órával edzettem itthon. És a tünet nyugalmi állapotban jelentkezett. Azóta edzés elött mindig azon gondolkozom, hogy neki-e merjek fogni az edzésemnek. Persze edzek tovább rendesen. Amit tudni kell: Voltam labor vizsgálaton, EKG-n és még 24órás gépet is rám tettek.Sehol nem jelzett semmi. Tehát most nem tudom eldönteni hogy féljek az infarktustól vagy edzhetek normálisan. 20éves vagyok, férfi.
2012. jún. 8. 21:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Elírtam, az edzés nem 30órával volt hanem perccel.
2012. jún. 8. 21:53
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Neked a vizsgálatokkal azt állapították meg, hogy pánikbetegség okozza a tüneteket, azt kellene kezelni. Éppezért ettől nyugodtam edzhetsz tovább, nem fog megártani. Viszont a pánikbetegségedet is kezelni kellene. Nem ártanai, ha elbeszélgetnél erről a háziorvosoddal. Ilyenkor azt szokták javasolni, hogy kis ideig ( 2-3 hétig) szedjél nyugtatót, és figyeld a hatását. Ha a tünetek szépen múlnak elfelé, akkor rendben van. De ha egyre több nyugtató kell az idő múlásával a "szinten tartásodra, akkor bizony kérni kell egy beutalót a pszichiátriára. Ott majd kapsz rá gyógyszert. Edzeni meg természetesen folyamatosan lehet, sőt kell is.

2012. jún. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én olyannak érzem magam aki már nem fél az ilyen tünetektől. Jó néha néha az ilyen erős tünetek miatt félek az infarktustól. És nem mindig tudom, hogy most a pánikbetegség okozza vagy tényleg baj van. Az edzést sose fogom abbahagyni, ha bele halok se. Próbálom agyilag kontrollálni magam. Annyit még hozzá teszek, hogy amikor ez az erős tünetem volt előtte még állás interjún is voltam és én olyan típus vagyok aki végig izgúlja az ilyet. lehet hogy a sok idegesség csapódott le rajtam?
2012. jún. 8. 22:12
 4/9 anonim ***** válasza:

nem, ide pszichológus kell. valami elnyomtál érzelmileg és azt ki kell deríteni, meg kell oldani, különben egész életeden át elkisérhet a pánik!

Egy pánikbeteg

2012. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A pánikbetegséget egy lehet szüntetni? Lehet egyszer újta tünetek nélkül élni? Én reménykedek benne.
2012. jún. 8. 22:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet,ha a kiváltó okot találod meg,szünteted meg, dolgozod fel, de ehhez sok idő és jó pszichológus kell. A tüneti kezelés nem megoldás, csak ha mellette az okot is keresed, átmeneti megoldás.

Addig is egy homeopátiás gyógyszer ami jó: sedatif pc- kb1000ft

2012. jún. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én az orbáncfű teára gondoltam.
2012. jún. 8. 22:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Az is meg a citromfű is jó.
2012. jún. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet tünetmentesnek lenni, ha úgy tetszik, meggyógyulni. Sok sikert!
2012. jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!