Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy tüdőbetegség neve kellene....

Egy tüdőbetegség neve kellene. Tudtok ilyet? (lent részletesen. )

Figyelt kérdés

A főszereplő a könyvemben egy olyan tüdőbetegséggel rendelkezik ami:

-örökletes

-nagyon nagyon ritka

-tünetei olyanok mint mint a tüdőödémáé (ezért is gondoltam erre.A tüdőrákot ne is írjátok nem elég ritka)

Köszi a válaszokat! :)



2012. jún. 9. 18:37
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, mindegyiknek egyenként utánanézek majd megírom melyik jött be. Ti orvosok vagytok egyébként, hogy ennyit tudtok? Majdnem lefordultam a székről ennyi sok tudós láttán... :D
2012. jún. 11. 17:35
 12/20 A kérdező kommentje:
Pulmonalis alveolaris proteinosis-nál a tüdőmosoást többször kell elvégezni és milyen rendszeresen???
2012. jún. 11. 17:44
 13/20 A kérdező kommentje:
A nyertes: Cisztás fibrózis és még azt találtam ki hogy ez a betegség + tüdöödéma lehetséges? Mármint, hogy kettő egyszerre?
2012. jún. 11. 17:48
 14/20 anonim ***** válasza:
További válaszok csak abban az esetben, ha kapunk dedikált ajándék kötetet a könyvedből.:D
2012. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Tüdőödéma nem igen alakul ki. A cisztás fibrózisnál az a lényeg, hogy nagyon sűrű lesz a légutakat bortó nyák, így könnyen megtelepednek benne a baktériumok, gombák. Állandó fertőzése lesz az illetőnek, köhög, köpetet ürít.
2012. jún. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A tüdőmosást többször kell végezni, sajnos nem tudom, hogy milyen rendszerességgel, de feltételezem, hogy egyénfüggő. Egyébként már ha jól tudom van rá gyógyszer, amivel legalább csökkenteni lehet a tüdőmosások számát, mivel az elég veszélyes.

További részleteket nem tudok, én onkológus szeretnék lenni, a ritka örökletes tüdőbetegségek nem az én területem :)

2012. jún. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A cisztás fibrózissal egyébként az a baj, hogy egyáltalán nem nevezhető ritkának, már ami a veleszületett anyagcsere betegségeket illeti.
2012. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Tény, hogy nem a legritkább betegség, de azért annyira nem gyakori.

Fehérek között kb. 1.3500-hoz, feketék között 1:15000-hez.

2012. jún. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Most tartok a hatodik és egyben utolsó (!!) évemen a SOTE-n. Soha nem leszek orvos. Legalábbis nagyon remélem hogy soha nem fogok erre a tudásra szorulni. Jelenleg tolmácsként dolgozom és ebből bőven megélek. Hogy miért fecséreltem el 6 évet az életemből? Hogy még egyszer annak az idióta orvosnak a szemébe nézhessek és azt mondhassam: Elvégeztem az orvosit. Akkor most már én is lenézhetem az embereket?

Annyira várom már azt a pillanatot... Egyébként annyival gazdagodtam hogy ha a családi/baráti körömben valaki beteg én is meg tudom vizsgálni. Kb. ennyi. Nem lettem nagyobb ember azzal hogy elvégeztem az orvosit. Bár még a mesterképzés és hasonlókat nem csináltam meg, de már nem is fogom...

2012. jún. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Méghogy dedikált kötetet...:DD De azért jólesett köszi. Most a 3. fejezethez kell ennek a betegségnek a neve de az első fejezet már itt van:

www.titanillablogja.blogger.hu

Méghogy dedikált kötet...

2012. jún. 11. 18:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!