Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy tüdőbetegség neve kellene....

Egy tüdőbetegség neve kellene. Tudtok ilyet? (lent részletesen. )

Figyelt kérdés

A főszereplő a könyvemben egy olyan tüdőbetegséggel rendelkezik ami:

-örökletes

-nagyon nagyon ritka

-tünetei olyanok mint mint a tüdőödémáé (ezért is gondoltam erre.A tüdőrákot ne is írjátok nem elég ritka)

Köszi a válaszokat! :)



2012. jún. 9. 18:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mit értesz a tüdőödéma tünetei alatt? A fulladást? A nehézlégzést?

Legyen mondjuk cisztás fibrózisa.

2012. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

- (idiopátiás) tüdőfibrózis (pulmonary fibrosis)

- Kartagener szindróma


Ezek recesszíven örökletesek, de nem tudom, mennyire ritkák, továbbá azt sem, mennyi a várható élettartam.

2012. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Alfa1-antitripszin hiány - ez alapvetően májbetegség, de abból áll, hogy a máj nem képest kiválasztani az alfa1-antitripszint, ami meggátolná az enzimeket, hogy a tüdőt károsítsák, tehát tulajdonképp a tüdő és a máj is károsodik.

Hermansky-Pudlak-szindróma - ez az albinizmus egy fajtája, de tüdőfibrózist okoz, de ennek sem ez az egyetlen tünete, okoz még vérzékenységet, bélbántalmakat, veseelégtelenséget és még számos egyebet, nem beszélve arról, hogy ugye az illető albínó.

Pulmonalis alveolaris proteinosis - ez nem bizonyítottan örökletes, de gyanítják, hogy lehet, itt surfactant árasztja el a tüdőt, ami megakadályozza az oxigén diffúzióját, de tüdőmosással kezelhető, ritka esetekben tüdőátültetésre lehet szükség. De ebben a betegségben szenvedők hajlamosabbak bakteriális és gombás tüdőfertőzéseket elkapni.

Spondilítisz ankilopoetika (Bechterew-kór) - feltehetően örökletes, idült gyulladásos ízületi betegség, ami főként a csigolyák közötti ízületeket sújtja, de a tüdőkapacitás beszűkül illetve fertőzésekre hajlamosabb a beteg, férfiaknál jellemzőbb betegség.

Örökletes interstitialis tüdőbetegség, már gyerekeknél felfedethező, köhögéssel, nehéz, száraz légzéssel jár együtt.

Ennyi jut most eszembe, majd még írok, ha lesz több..

2012. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Bechterew-kór

Nem kimondottan tüdő betegség, de a tüdőt is megtámadja.

2012. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A Bechterew nem örökletes:) Ennyi erővel jó a scleroderma vagy akár az SLE is:D
2012. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem konkrétan örökletes, de családi halmozódást mutat, és valószínűleg nem orvosok fogják olvasni a könyvet.
2012. jún. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Majdnem minden betegség kialakulásában szerepet játszanak örökletes tényezők is:) Ezért mondtam, hogy akkor bővül a kör az általam írt kettővel is:)
2012. jún. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A scleroderma kialakulásánál nem felfedezhető a családi halmozódás, nem beszélve arról, hogy nem ritka. Az SLE-t akár ide is vehetjük.
2012. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
De van HLA-asszociáció sclerodermánál is. A ritkát meg ki hogy értelmezni:D
2012. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Jézusom mennyi orvospalánta van itt! :D Mivel én is az vagyok ezért ezeket tartom lehetségesnek:

- Cisztás fibrózis

- Szisztémás lupus erythematosus (SLE) és bár ez főként a szívet a veséket meg bőrt érinti de a tüdő is lehet veszélyeztetett szerv

2012. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!