Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg vele, hogy...

Hogy értessem meg vele, hogy szükségünk van rá, és hogy küzdenie kell?

Figyelt kérdés

Páromnál 5 évvel ezelőtt rákot állapítottak meg. Akkor kemény harcot vívott vele és sikerült legyőznie. Azt hittük megszabadultunk tőle, de most kiderült, hogy kiújult neki és áttétesen.

Míg öt évvel ezelőtt erősen küzdött és meg akart gyógyulni, most azt mondta nem harcol. A gyerekeink már felnőttek (19 és 21évesek) párom szerint már elboldogulunk nélküle is. De ez nyilván nem így van, szükségünk van rá. Ezt mondtam is neki, a gyerekek is. Azt kérte hagyjuk nyugodtan meghalni, de én nem tudom elfogadni, hogy ilyen könnyen feladja. Mit mondhatnék még neki? Teljesen kétségbe vagyok esve.


2012. jún. 10. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azt próbáld elmondani neki, hogy nemcsak azért szeretnéd, hogy harcoljon, mert még szükségetek van rá. Elsősorban azért, mert szeretitek, és nélküle az életetek már soha nem lesz olyan, amilyen eddig volt, és amilyen még lehetne.

A bennetek levő szeretet, szerelem az, amely azt mondja nektek, hogy nélküle az élet nem lesz élhető.

Persze azt is mondd el neki, hogy megérted, hogy elfáradt, hogy csalódott, hogy talán úgy érzi, nincs több erő benne, de itt vagytok mellette, és támaszkodjon rátok, ti segítitek, mert szeretitek.

2012. jún. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hagyd őt, az ő döntése. Ha valaki agyban nem is akar meggyógyulni, az testben sem fog. Ő már feladta, nincs értelme, hogy erőlködj. Tudom ez nagyon keményen hangzik, de muszáj ezt megértened.
2012. jún. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Fogadd el amit mond, az ő élete. Nagyapám is harcolt egy darabig, aztán érezte, hogy nincs értelme. Nem akart feleslegesen szenvedni. Szépen hazavittük és meghalt.

Nekem is volt rákom, éreztem, hogy mikor van értelme. És ha már nem lett volna én is azt akartam volna, hogy hagyjanak szépen meghalni.

önzőség ha nem tartod tiszteletben amit kér

2012. jún. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem akarok okoskodni, de mint én is rákbeteg lévén, mondja már el valaki nekem, hogyan kell küzdeni ezzel a betegséggel?! Mert az én olvasatomban itt nincs küzdés csak a kemoterápia és szervezet dönti el a vitát, le tudja-e nyomni szervezet a rosszindulatú sejtburjánzást vagy nem... Ebben segít a kemó. Hacsak nem valami mantrázásra gondol mindenki, hogy "meggyógyulok" és ezt 10000x elmondogatja naponta magának.
2012. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem mantrázásról van szó, hanem arról, hogy amikor nekifitsz az örödik kemonak, de az előző négynek sem volt semmi hatása, sőt közben 2 új éttéted van, akkor pontosan tudod, hogy semmi értelme. Akkor már (a kórházban való napi folyamatos hányás helyett) inkább hazamész, és as zeretteid körében szépen meghalsz.

tehát a "küzdés" azt jelenti, hogy csinálom a kezeléseket, vagy tudom,hogy nincs értelmük és inkább a nyugalmat akarok arra az időre ami még hátravan.

2012. jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*bocs, telefonról nem egyszerű irni
2012. jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves előző:

Nem mondhatsz erről véleményt, mert fogalmad sincs milyen ez a betegség. Csak az tudja, akinek volt vagy van. Gondolom te is ilyen internetes polihisztor vagy, aki csak a hírekben találkozott ezzel a betegséggel. Az, ha volt a családban nem ugyanaz, mintha neked lenne. Amit írtál a küzdésről az nem küzdés és harc, hanem együttműködés az orvosokkal. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy mit akar az életével kezdeni.Végezetül nem tudom mennyire állsz hadilábon a szövegértéssel, de mint fentebb említettem, nekem is rákbetegségem van. És a mantra dolgot szarkazmusból említettem, ugyanis nincs küzdés. Az meg, ha valaki meg akar halni az nem feladás, ha élni akar, az meg nem küzdés.

2012. jún. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Éreztessétek vele a szereteteteket, ragaszkodásotokat, beszéljetek vele minden nap, és akkor van esély, hogy nem fogja feladni. Bár lehet, hogy már érzi, hogy hiába minden, és csak hónapjai vannak hátra, ha küzd, ha nem. Az áttétek miatt nem sok esélye van.
2012. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Több orvos is elismerte már, hogy nekik csak akkor van esélyük a beteg eredményes gyógyítására, ha a beteg is küzd, és "élni akar"! Ha ez a hozzáállás a betegben nincs meg, ők nagyos sokszor tehetetlenek.

És nagyon sokszor egy beteg abból merít erőt az élni akaráshoz, hogy érzi a családja szeretetét, a ragaszkodását.

Persze a családnak is "tudomásul kell venni", ha a beteg ezen a ponton már túl van, és akkor sajnos nincs más, mint békességgel, szeretettel elengedni.

2012. jún. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
merta kemoterápia aztán márhára gyógyít..hagyjuk mára hülyeséget, nézz utána hány kemósnak sikerült legyűrnie akármilyen rákot. a kemó nem segít hanem felgyorsítja a folyamatot. Inkább azt kérdezd meg a párodtól, miért nem akar élni. A rák kizárólag olyan embereknél alakul ki, akik "el akarnak menni" tehát súlyos lelki problémával küzdenek.
2013. nov. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!