Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha felkelek, mindig megszédülö...

Ha felkelek, mindig megszédülök, miért?

Figyelt kérdés
Fekve szoktam tanulni, és hogyha felkelek pl. wc-re, vagy kajáért akarok menni, mindig megszédülök, és pár pillanatra úgymond "eltűnik a kép" a szemem elől. Lehet a frontérzékenység/migrén velejárója? Vagy vérnyomás probléma?

2012. jún. 11. 14:07
 1/9 A kérdező kommentje:
ja, és 19/L vagyok
2012. jún. 11. 14:07
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért mert teljesen más "teljesítménnyel" kell pumpálnia az agyadba a mért a szívednek, amíg fekszel mintha állnál. Gyorsan állsz fel. Nekem is szokott. Én annyit szoktam, hogy előbb felülök 1-2 mpre majd felállok.
2012. jún. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

inkább vérnyomás. nem kap elég oxigént, az agyad.

igyál sok folyadékot!

2012. jún. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valszeg vérnyomás. Hogy ilyenkor hirtelen felszökik,vagy le, nem tudom, de nálam olyankor van, ha leguggolok és hirtelen felállok, amúgy ahányszor mérik, mindig normális a vérnyomásom. Szóval lehet, hogy nem probléma, de figyelj oda és mindig lassan, fokozatosan állj fel.
2012. jún. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4. voltam. Igaz amit a 3. írt, hallottam erről, hogy érdemes reggel is ébredéskor meginni egy pohár vizet, mielőtt az ember feláll, ezzel az infarktus is megelőzhető.
2012. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet csak a hirtelen felüléstől, felállástól, de azért nem ártana elmenned a háziorvoshoz egy vérkép és vérnyomásmérés jó lenne.
2012. jún. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a vérnyomásom normális, mérve lett nemrég, várkép szerint meg vérszegény voltam még jópár éve, jelenleg nem tudom még mindig az vagyok-e
2012. jún. 11. 14:23
 8/9 anonim ***** válasza:

A szédülést kiválthatja a B2-vitamin vagy a mangán hiánya is. A B2-vitamin hiányára utal, ha a szédülés a látásélesség csökkenésével párosul, esetleg a száj- és toroknyálkahártyán gyulladt elváltozások jelentkeznek, vagy a szájzug berepedezik, viszket.


A B2-vitamint pótolhatod tej-, máj-, vese-, hal-, tojásfogyasztással. Mangánhiány esetén egyél több gabonafélét, hüvelyest és zöldségfélét. A gyakran ismétlődő szédüléses panaszokkal azonban mindenképpen keresd fel háziorvosodat!

2012. jún. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor csináltass megint egy vérképed, lehet vérszegénység miatt is a szédülés.
2012. jún. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!