Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kulancs! (fontos) --->lent...

Kulancs! (fontos) --->lent Kutya kulancs bele megy emberbe is?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem van 1 kutyám és hát kint szokott lenni de visszont nem mindig de beszoktam hozzni , hogy bentaludjon szóval kinti benti kutyus és a lényeg az ,hogy a kutya kulancs az belém mehet ? vagy pl ha rajta mászik egy és nem veszem észre és behozom a házba kis pufon alszik én ugye ágyba belémjöhet ? :/ nagyon összevagyunk kötve kutyámmal nem tudom h be hozzam még magamhoz vagy már ne !?

2012. jún. 12. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
nincs "kutyakullancs". Beléd is mehet. de akutyába is és rá még veszélyesebb mint rád. tehát védd akutyádat spot-onnal, nyakörvvel
2012. jún. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amelyik kullancs rajta van a kutyán, az ott is marad, ameddig jól nem lakik. Utána lepottyan és lesz sok pici kullancs.

Gondos, felelős gazda átvizsgálja a kutyáját, van-e benne kullancs? Ha van, kiszedi. Még gondosabb gazda használ ellenük különböző szereket.

2012. jún. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm holnap meg is veszem!!
2012. jún. 12. 23:41
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma átnéztem mielőtt bejött és nem találtam benne meg rajta sem csakhát sosem tudni köszönöm a válaszokat :)
2012. jún. 12. 23:43
 5/5 anonim ***** válasza:
2. nincs teljesen igazad! Nekem macskám van szintén kinti-benti és volt, hogy mászott rajta a kullancs, de még nem volt benne és simán lemászott róla a padlóra. Szóval attól,hogy az állaton van, de még nem benne nem garancia rá, hogy nem mászik át az emberre. Sőt, ha már tele van és lepottyan róla és épp a házban van, akkor meg simán elbújhat bent és legközelebb az emberbe mászik. Amúgy nincs olyan, hogy kutya kullancs. Vak kullancs van meg olyan ami lát. Az egyik a fűben él, a másik fán. És tök mindegy neki, hogy emberbe vagy állatba mászik, a lényeg, hogy tudjon vért szívni. Használj kullancsirtót a kutyádon és rendszeresen nézd át, főleg ha beviszed a lakásba.
2012. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!