Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen csípés lehet ez? Ez...

Milyen csípés lehet ez? Ez allergiás reakció?

Figyelt kérdés

Két napja valami megcsípett, később elkezdett viszketni. Nem vakartam ki, de másnap délután azt vettem észre, hogy egyre vörösebb. Mára már kékes-lilás, mintha véraláfutás lenne, közepén mintha egy apró kifakadt fekete hólyag volna. Amikor megcsípett, megnéztem, nem volt benne sem fullánk, sem kullancs. Mi csíphetett meg? Amúgy nem fáj, csak kicsit viszket és nem is nagy kiterjedésú, kb 2 cm-s ovális folt.

Köszönöm előre is a segítséget!



2012. jún. 15. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül allergia, mert a szúnyogcsípés is viszket. lehet, hogy darázs csípett meg.
2012. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ, ha netán rosszabbodna, lehet valahogy felkeresem az orvosomat a hétvégén :)
2012. jún. 15. 19:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha darázs csíp meg valakit, azt észreveszi, annyira jellegzetes hirtelen fájdalom.

Van ismerősöm, aki hasonlóan érzékeny a szúnyogcsípésre, bár a kékes-lilás véraláfutás ott hiányzik.

Valóban jó ötlet felkeresni az orvost, hiába valószínű, hogy különösebb bajod nem lesz, de ezért van.

2012. jún. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na, fejlemények: mára elkezdett halványodni, az átmérője kb másfél centire csökkent, a közepén pedig egy apró seb lett, a hólyag helyén. fájni nem fáj, már viszketni sem viszket, tettem rá tegnap egy kis alkoholt, ezt tanácsolták itthon. Köszönöm a segítséget, és élek a tanáccsal: ha nem javul hétfőig, elmegyek az orvosomhoz.
2012. jún. 16. 17:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem tavaly nyáron volt ilyen úgy nézett ki mintha összecsipkedtek volna a szúnyogok felhólyagosodott aztán annyira viszketett hogy alig bírtam megállni hogy ne kaparásszam állandóan. Amit sikerült elkaparnom az nagyon hamar véraláfutásos lett nagyon megijedtem ezért bementem az ügyeletre ahol jól leszarták a fejem. Mivel nyaralni voltunk nem tudtam a házi orvoshoz elmenni.

Az ügyleten amikor már 2.-ra mentem vissza mert úgy néztem ki mint akit megvertek akkor azt mondták allergiás reakció szedjek sok kalciumot és kenegessem Fenitsél géllel.

Sokáig jöttek ki nálam újabbak de amint haza mentem a nyaralásból nem volt olyan vészes.

Azóta sem tudom mi okozhatta pontosan.

Neked elmúlt már esetleg jöttek ki újabbak?

2012. aug. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!