Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Shea vajat lehet használni...

Shea vajat lehet használni újszülött babán? Van, aki a fürdővízbe is ezt (vagy pl. mandulaolajat, kakaóvajat, stb. ) tesz? Esetleg milyen egészségesebb alternatíva van a popsitörlő kiváltására?

Figyelt kérdés

Shea például popsikrémnek vagy bekenni vele az arcát ilyen hidegben.

Popsitörlőnek nem jó a sima víz, mert nálunk nagyon szárít. Esetleg belekeverni körömvirág olajat vagy ilyesmit?


2011. nov. 29. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Én az első időkben nagyon nem ajánlanám!!!!!


Használj gyógyszertári fürdetőt és gyógyszertári popsikrémet


üdv:kozmetikus anyuka

2011. nov. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Csakis amit a kórházban, vagy gyerek orvos felír, fürdető krém. Én 2 éves koráig azt használtam, gyönyörű bőre van.

Keresztfiamnál, sogornőm, mindent használt, a kisfiúnak, a bőre, mint a rinocéroszé, 8 évesen.

2011. nov. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Így van, ahog már írták előttem. Csak a gyógyszertárit használtam, amit a doki kiírt. Tök felesleges mással kísérletezni, ezek a legjobbak.
2011. nov. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

gyógyszertári kencék és csapvíz+babaszappan (vagy még jobb a gyógyszertári fürdető).


én fél éves babámnak próbáltam betegsége idején citromfű olajat cseppenteni a fürdővizábe, tiszta pötty lett tőle.

sajnos ezek a szerek nem piciknek valók.

2011. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszolótól, a kozmetikus anyukától szeretném megkérdezni, hogy miért nem ajánlja? mert eddig én csak jókat olvastam róla

és 2 évesnek ?

2011. nov. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan használd. a mandulaolajat még a védőnők is ajánlják. a sheavajat meg csak azért nem, mert nem ismerik. Próbáltad már hogy mandulaolajat teszel a popsitörlővízbe? Esetleg pár csepp levendulával. Popsikrémnek amúgy több mint tökéletes a sheavaj, de szerintem nem kell minden pelenkázásnál bekenni. és nyugodtan kenheted az arcára is a hidegben.
2011. nov. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nem vagyok biomami, De születése óta használok sheavajat fürdés után a 4 hónapos kislányom bőrére. Ez tiszta, organikus dolog, nem tartalmaz mindenféle szintetikus kencét, kőolajszármazékot. Amikor nemrég kórházban volt a babám és pelenkakiütése volt, a sheavaj hozta helyre két nap alatt, a száraz kórházi levegő okozta bőrszárazságot is. csak ajánlami tudom!
2011. nov. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Két utolsónak köszi! :) A 20 hónapos fiamra is ezeket használom, csak nem tudtam, hogy vajon újszülött kortól is mehetnek-e ezek. A fiamnál nagyon beváltak, remélem, ha 2 hét múlva megszületik a kislányom, nála is jók lesznek.

Én is a kőolajszármazékok miatt nem szeretem a gzógyszertáriakat, bár talán még a DM.es Babylove ultra sensitive cuccai tiszták ilyen (és sls) szempontból is.

Köszi mindenkinek!

2011. nov. 30. 09:44
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

1.vagyok és 23.00-nak üzenném.


2 évesnek,sőt már 1 évesnek is bátran ajánlom ezeket a természetes dolgokat.Én is ilyesmiket használok 17 hónapos lányomnál(házikészítésű szappan+shea vajas,kecsketejes krém)


De egy újszülött bőrén meg nincs megfelelően kialakulva a bőrfelszíni emulzió,és ezért képtelen a megfelelő védekezésre.Mivel ezek a természetes anyagok,mint "hatóanyagok" funkcionálnak,nem vagyok biztos benne,hogy szüksége van rá egy újszülött babának.A hidrofiles gyógyszertári fürdetőben konkrétan semmi nincs ,én ezért vagyok e mellett az elején,úgyszint a popsikrémnél is.


Mivel a bőrünk az első védőréteg a külvilág felé,ezért szerintem nagyon fontos megóvni.El sem tudom mondani mennyire nem szeretem ezeket a kereskedelmi forgalomban lévő mindenféle babafürdetőket.


Én az arcára télen 1 éves koráig Bephantent használtam.Mert illatanyag és színezék mentes és tökéletesen véd.A gyógynövényolajak nagyon jók,DE sajnos mivel nagyon nagy koncentrációban tartalmazzák az adott gyógynövény,mag hatóanyagát ezért hamarabb is válthat ki allergiát,az arra érzékeny személynél.

2011. nov. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!