Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az elhanyagolt gyerekkornak...

Az elhanyagolt gyerekkornak milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
őszintén szólva már huszon éves vagyok, de valahogy úgyérzem hogy a drágalátos egyedül nevelő anyám könyebbnek találta ha a szgép előtt ülve növök fel. akkoriban nem zavart elment az egész napom, de ma semmi mással nemtudom lekötni magam, nem járok el sehova csak fősulira(perpil nyár,ugyhogy oda se). de ma már a gép se köt le, de mint 1 beidegződés ezzel kezdődik és végződik a nap.
2009. júl. 6. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezzel kb én is így vagyok..

Ma már a régen látogatott oldalak sem kötnek le, van 1-2 amit pikkpakk megnézek, aztán ennyi..

Szorongó vagyok és depressziós, szerény, paranoiás..

És ez mind a gyerekkorom miatt, fokozatosan érlelődött.

:(

2009. júl. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Annyi különbséggel, hogy engem még nagyon is leköt a gép, és látástól vakulásig előtte ülök. És nincs kedvem találkozni senkivel.
2009. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

na jó ez talán már a következmény, amit kérdésként fogalmaztam meg, inkább megoldási javaslatok érdekelne.

nekem csak a drasztikus életmód váltás jutt eszembe(pl. másik városba költözés, vagy külföldre), no de egy otthon ülő embernek, ez tényleg drasztikus hatású. és nem hiszem hogy ezt kifogom vitelezni, ahhoz sajnos ismerem magamat annyira.

2009. júl. 6. 12:47
 4/10 anonim ***** válasza:

én 14 éves vagyok, de már 4 éve itt élem az életemet.

Barátaim nincsenek, velük nem tudok eljárkálni sehova.

Egyedül szerelmemmel szoktam lenni, már amikor nem dolgozik :(


(bár én le tudom foglalni magam.. keresztrejtvények, rajzolás.. közbe persze zene..)

2009. júl. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom.

Szüleim nem törődtek/törődnek velem sem. Ha pedig odamegyek hozzájuk 5 perc után ordítás lesz. Hiába próbálok meg mindenhez jó képet vágni és nem visszaszólni, azt veszem észre akkor direkt kiprovokálják illetve maguktól is elkezdenek veszekedni, nekik teljesen mindegy.

El nem mehetek sehova, mert "kivel mész hova mész, minek mész" stb. van. De itthon ne üljek, és minek gépezek annyit... ha valamit csinálok akkor fejezzem már be üljek a seggemen, gépezzek. Ha gépezek keljek fel, mozogjak menjek ki a levegőre stb. Ha kimegyek menjek be mert a szomszédok rajtam röhögnek. És akkor még én vagyok a hülye...

Kiskoromban is ez volt, apám egyáltalán nem foglalkozott velem, anyám meg idegbajos.

Aztán apám alkoholista lett és állandóan vert sok-sok évig.

Most már nem ver mert megmondtam feljelentem nem érdekel, ha megöl érte. Eléggé elrontották a gyerekkoromat. Én is 20 vagyok, nem tudom mennyire reménykedhetek normális életben. Jelenleg úgy érzem ha kikerülnék innen a saját életemet tudnám élni, és szeretném is. De az biztos, hogy kell vagy 3-4 év majd mire kicsit megnyugszom.


Ja és én is a gép előtt ülök éjjel-nappal. Egyfolytában megy. Amikor alszok csak akkor kapcsolom ki kb...

Elég ócska helyen lakok, itt tényleg nincs mit csinálni. Ha lenne jó program mennék. De az emberek engem se érdekelnek túlzottan. Már megtanultam, hogy mivel én más vagyok mint ők (nem emiatt, amiket leírtam hanem még ezer dolog miatt is) nem fogadnak be. Az meg nekem nem hiányzik, hogy csodálkozzanak rajtam és eltérő nézeteink miatt csak vitázzunk. Vitázok én épp eleget a szüleimmel és a rokonokkal meg a hétköznapokban.

Emiatt már távolságtartóbbá váltam, nem barátkozom olyan könnyen. De a legtöbb ember nem is érdemelné meg, szóval ez nem zavar.

2009. júl. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha ilyen szocializációs környezetben nőttél fel sajnos bármennyire is nem szeretnéd ilyen leszel az életed során végig... Próbáld egy időre elrakni a számítógéped legalább egy hétre járj el sétálni, futni...sportolj, kirándulj és csinálj minél több programot!
2009. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a költözést ajánlották csak. Kezdjek új életet.

Hát szeretnék is, de én egyedül egy számlát nem tudok befizetni. Én ilyenekhez annyira nem értek, hogy az hihetetlen. Azt sem tudom hova kell menni vagy mi van. Hiába vagyok esetleg rákényszerülve akkor se megy. Azt sem tudom hova kell menni. Szerintem én ezeket sosem fogom megtanulni, nem áll rá az agyam :) Ráadásul egy idő után feladom, mert csak idegesít a bénázás.


+ elköltözni nem olyan könnyű, nekünk pl. csoda ha most nem viszik az egész házat, mert gyakorlatilag semmi nincs befizetve. Csodálkozok, hogy még van internetünk.

Esélytelen, hogy valaha el tudjak költözni már az is csoda lenne, ha munkám lenne és keresnék egy kevés pénzt.


Azt ajánlották még, hogy költözzek rokonokhoz. De a legtöbbel nem vagyunk jó viszonyban a nagyszüleim meg kb. olyanok, mint a szüleim velük se értjük meg egymást hosszútávon.

Illetve baráthoz/barátnőhöz költözés. Hát jah, ha lenne :) de még akkor se sikerülne, mert nem tudom ki az az idióta aki engem eltartana. De ami még fontosabb én nem tudnám elviselni, ha eltartott lennék, annyira szégyellném magam, a föld alá süllyednék. Nem bírom az ilyen kiszolgáltatott helyzeteket.

2009. júl. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok, a szüleimmel nem sokat beszélek, és egész nap a gép előtt ülök. Bár nekem ez jó, mert későbbiekben ezzel szeretnék foglalkozni (programozás), és éppen most is azt csináltam. A szüleim örülnek neki, ha elmegyek itthonról, és ha a barátaim hívnak időnként el is megyek, de hogy őszinte legyen, nem szeretek kimozdulni, mert kint nagyon meleg van, öt perc alatt megizzadok, és a tömeget is utálom. Mivel ritkán beszélek a szüleimmel hozzá vagyok szokva ahhoz, hogy csendben vagyok, egyedül, nem kell kommunikálnom másokkal. A nyári táborok ezért készítenek ki, mert 3-4 nap után úgy érzem megfullaszt az a sok ember, és olyan csak jó lenne egyedül lenni egy órát.
2009. júl. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. Nem szeretem a tömeget. És eleve a buszok is olyan mocskosak, minden bajom van ha ki kell mozdulni. Az üzletekben is pont az nincs, amiért bemegyek. Az utcán is mindig van pár idióta, aki megjegyzést tesz. Így az embernek nincs sok kedve kimozdulni. A házból se, a szomszédok miatt...

Tábor és hasonlók nekem sem tetszettek soha, mert ott állandóan ment a beszélgetés, sosem volt csend. Ami amúgy jó, de néha nekem hiányzik a magány. Egyszerűen nincs időm végig gondolni a napot, mert állandóan csicseregnek az emberek és kapkodnak, vihognak :) Hát egy idő után nem okoz örömet...


Régen többször megcsináltam, hogy egy hétig nem gépeztem. Be se kapcsoltam. Kibírtam, de rájöttem nincs értelme mert így legalább ezen keresztül tudom tartani a kapcsolatot egyes emberekkel és tudok olvasgatni a neten stb.

Na meg ugye az első nap még el van az ember, eszik-iszik mászkál. Aztán pakolgat, esetleg olvas. Rosszabb esetben tv. Kimegy az udvarra szétnéz stb. Később nekikezd a nagytakarításnak, mert el nem akar menni sehová, de gépezni meg nem lehet. De a takarítás is véget ér egyszer, szóval utána ugyanúgy nincs mit csinálni. Csak felhúzom magam, hogy szeretnék valamit de nincs itthon hozzá semmi, venni meg költséges vagy pl. kimennék szalonnát sütni, már szedem össze a dolgokat de a szomszéd éppen permetezik. Vagy nagymosás csinálnék, kiteregetnék de a szomszédok füstölnek mert mániájuk a fűtés évszaktól függetlenül. Inkább a gép...

2009. júl. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem is hasonló volt a helyzet végülis, én 10 éves korom óta nyomom a gépet, előtte meg játékgép mániám volt-tv játék-sega-nintendo. Játszottam elég sokat, szemüveges is lettem, de végülis részben úgy sikerült leszoknom, hogy elkezdtünk zenélni a gépen, kb. 20 lehettem, addig nagy játékteszter voltam, csak az és a gép, persze néha egy kis buli, de csak a megszokott emberekkel. Aztán elkezdtünk zenélgetni, nagyobb csapat, kénytelen voltam lemenni a társaságba, az elején nagy erőfeszítés volt. Mindenütt emberek, tiszta ideg voltam, nem bírtam feloldódni csak lassan. Aztán meg már hiányoztak ezek az alkalmak, szerintem csak így lehet kitörni a bezártságból más nincs..

Így 25 évesen pedig rájöttem többet ér egy céltalan séta, vagy egy jó biciklizés, evés, stb. bármi, mint egy átgémelt nap, amikor csak punnyadsz a gép előtt - az élet több még ha Magyarország néha szar is. Az elmúlt pár évben elkezdtem edzeni is, kábé oan addiktív mint a szgép, és ha sokat játszol elhanyagolod a tested, tehát behozom a lemaradást :D Most is játszok, de csak mértékkel. Ja és minden a fejben dől el, ez csak pszichikai függőség, semmi fizikai függőséget nem okoz se a net se a szgép. Az ingerszegény környezet ellen jó egy munkahely is akár, ott tud gyakorolni az ember, hogyan kell kijönni másokkal. Ennyi lenne kb.

2009. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!