Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik a legritkább és leggyak...

Melyik a legritkább és leggyakoribb vércsoport? Magyarországon a véradásért adnak pénzt?

Figyelt kérdés

2012. jún. 20. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Legritkább: AB ( a közhiedelemmel ellentétben nem a O-s), leggyakoribb az A. Pénzt nem adnak.
2012. jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A legritkább a Bombay 0-s vércsoport.

Pénzt nem adnak, legfeljebb ebédjegyet.

2012. jún. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt nem azért kérdeztem, mert pénzért adnék vért, csak hallottam olyanról, aki Ausztriába jár vért adni és ott pénzt kap érte. Kíváncsi voltam, hogy itt hogy működik.
2012. jún. 21. 22:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem a törvény is 500Ft-os étkezési jegyet ír elő, de azt is azért, mert véradás után erősen javallott bőségesen étkezni.

Illetve minden egyéb más anyagi ellenszolgáltatást tilt a törvény. Ha jól emlékszem még meg is fogalmazza, valahogyan szépen, hogy a véradás egy nemes szándék megtestesülése és semmi anyagi előnyt nem szabad érte ígérni.


Úgy tudom az osztrákoknál is a kajálás céljából adnak egy kis összeget... De van Mo.-on is vérplazma adás ott fizetnek tudtommal. Én még nem voltam, nekem a fizetés rombolja a segítő szándék "eszméjét". (Akárhogy nézem csak kockáztatom a saját életem egészségem azért hogy máson segíthessek. De ez nemesebb cél mint szaros 3000 forint vagy 5000.... Igaz állítólag gyógyszert gyártanak belőle...)

2012. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!