Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerdán voltam a háziorvosnál...

Szerdán voltam a háziorvosnál nyugtatót felíratni mert egy pár hete elég feszült vagyok. Pár napja nehezen kapok levegőt, mikor venném a nagy levegőt nem tudom mert mintha valami megakadályozná. Ez pánikbetegségre utal?

Figyelt kérdés
A doki nem csinált EKG-t mert már máskor is volt ilyen és akkor is idegi alapon volt az egész. De este nagyon rosszul lettem, hirtelen nem kaptam levegőt vagy 1-2 percig (vagyis olyan érzés volt). Elmentem az ügyeletre mert megijedtem. Csináltak EKG-t azt mondta nincs baja a szívemnek, megnézték a vérnyomás 130/80 volt plusz megnézték a cukrom az meg 6 (ilyen még sose volt mert általában 4,5-5 között szokott lenni). Utána még meghallgatta a szívemet és azt mondta hogy kettőzött második hang parasternalisan. Ez mit jelent? És ez az egész el fog múlni nyugtató segítségével vagy mit tegyek? Nagyon rossz hogy egész nap ez van a szívemmel hogy nem tudom venni a nagy levegőt, szúr a szívembe ilyenek. Félek hogy egyszer mentőt kellesz hívni pedig azt mondták a szívemnek nincs baja. De néha beleszúr a mellkasomba is. Ezt okozhatja a stressz? Mondta a doki hogy a biztonság kedvéért menjek el kardiológiai ultrahangra. Plusz tegnap úgy 1 órával az esett előtt nagyon remegtek a kezeim (főleg a bal), ez mitől lehetett? Akinek volt már ilyen problémája az tudna nekem erről mesélni hogy ő hogy vészelte ezt át?

2012. jún. 21. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem próbáltad még a SEDATIF PC Homeopátiás szert? Nekem fezültségre, szorongásra bevált.
2012. jún. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ha a doki felírta a nyugtatót, akkor elvileg meggyőződött róla, hogy nincs szervi baj a háttérben. Elvileg. Pajzsmirigy vizsgálat volt? (TSH) Mert ha az túlműködik, csinálhat ilyesmit. Fura, hogy a háziorvos nem gondolt rá. A 6-os cukor éhgyomorra már nem olyan vidám, ezt ismételtesd meg. (Gyógyszertárban is lehet sok helyen.) Napközben, étkezés után teljesen jó. Igen, lehet pánikbetegség. Ne szedj nyugtatót, nem oldja meg a problémád. Relaxálj, tanulj autogén tréninget. Az valódi segítség lesz.
2012. jún. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az éhgyomri cukor másodszor is 6 körül lesz, akkor javaslom az inzulinrezisztencia vizsgálatot. Szinte biztos, hogy csak magánlaborban sikerül megcsináltatni. (Hárompontos terheléses cukor és INZULIN mérés) Az ugráló vércukor is okozhat pánikszerű tüneteket, és ha gond van, ebből a vizsgálatból kiderül.
2012. jún. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát ugye nekem pár évvel ezelőtt már volt ilyen és akkor is hasonló tünetek voltak csak akkor nem volt ennyire rossz a szívemnél. Minden eredményem negatív volt és megállapították a stressz miatt van. El is múlt egy idő után. A cukrom nem éhgyomorra volt 6-os. 5 fele ittam kólát meg előtte vmikor ettem is. Az ügyeletre 7 fele mentem. De hétfőn megyek a dokihoz kérni beutalót a kardiológiára és akkor megmondom neki hogy a cukromat nézzük már meg. Meg szerintem kérek vérvételre is időpontot mert anno küldött hogy megnézzük nem-e a pajzsmirigyemmel van vmi. Sima vérvételből kiderül vagy mi az ami kimutatja hogy ha a pajzsmiriggyel gond van? Amúgy köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. jún. 23. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!