Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvosom a hasi problémáimra...

Az orvosom a hasi problémáimra Dicetel tablettát írt fel. Kinek mi a tapasztalata róla és mennyire jó!?

Figyelt kérdés
Sokszor vagyok rosszul rosz az emésztésem felváltva van hasmenésem és székrekedésem.De mikor kb 2hónapja egy hétig szedtem ezt a gyógyszert utána egy hétig ment a hasam...azt mondta az orvos hogy nem a gyógyszertől de én nem vagyok benne biztos.Köszi előre is.
2012. jún. 24. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire lesz hasznos a válaszom, de azért leírom az én esetem, hátha hasznos lesz. Sokat ment a hasam, főleg, ha ideges voltam, de amúgy is kb folyton. A sok nálam azt jelenti, hogy csak hasmenés és napi akár 5 alkalommal is, ha nem jött széklet akkor kb víz jött, de jött akkor is. Nagyon kellemetlen volt, főleg, hogy suliba jártam. Elmentem a háziorvoshoz elmondtam a panaszom és dicitelt írt rá fel. Tudni kell,hogy érzékeny vagyok a laktózra és ez a gyógyszer tartalmazza a laktózt, mint kb minden gyógyszer amúgy :( De nem szoktam laktózosat enni. Szóval lehet nálam azért se használt. Napi 3 szemet kellett volna bevennem, én volt, hogy napi 8at!!! vettem be. Tudtam, hogy ez nem jó,de muszáj voltam, mert annyira ment a hasam, hogy a suliba se tudtam megmaradni. Aztán egy hosszabb kivizsgálás után kiderült, hogy bélhurutom van és azért ment a hasam, amire még rátett, hogy az idegesség miatt is ment. Igaziból nem tudom miért pont ez a gyógyszert írta fel a dokim és hogy egyáltalán milyen betegségre is gyanokodott, mert elég hanyag volt, nem mondta el. De kiderült a végén, hogy mi bajom és sikerült meggyógyulnom. Amúgy nekem azt mondta a doki, hogy nem a gyógyszer miatt megy még mindig a hasam, amikor visszamentem, hanem más miatt.
2012. jún. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*bocsánat dicetel
2012. jún. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!nekem is volt allergia vizsgálatom és ott az derült ki hogy egy kicsi tejfehérje érzékenységem van az orvos szerint az kb semmi.de lakrózra nem vagyok érzékeny.milyen vizsgálatokból derült ki neked végül is ez a betegség?gyomortükrözés?
2012. jún. 24. 21:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Még nagyon kicsi voltam, úgyhogy nem emlékszem teljesen rá csak annyira, hogy éhgyomorra kellett mennem egy vizsgálatra, ahol meg kellett innom vmi irtó édes löttyöt, majd 2-3 alkalommal bele kellett fújnom egy gépbe. Szóval ilyen kilégzéses tesztel derült ki. Azt nem tudnám megmondani, hogy ezért volt ilyen kíméletes a vizsgálat, mert kicsi voltam és egyébként durvább a vizsgálat felnőtteknél, vagy ott is ilyen. Gyomortükrözéssel pontosabban vékonybél biopsziával a liszt érzékenységet tudják kideríteni. Sajnos abban is volt részem :S mármint a vizsgálatban csak, hál'isten.
2012. jún. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!