Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire jó a kompressziós harisnya?

Mire jó a kompressziós harisnya?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Viszeres a lábam és esténként mindig fáj, hiába polcolom fel. Hallottam erről a harisnyáról, de nem tudom mire jó. Tud vki több infót róla? VAn aki hordta már? Mik a tapasztalatok?
2007. aug. 17. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyunak is visszeres a lába, neki van ilyen harisnyája. Azt mondta, hogy nagyon szépen visszanyomja a visszereket a lábán, jól tartja a lábát. Reggel kell felvenni, de időt kell rá száni, mert az a jó, ha jó szoros, emaitt viszont nem könnyű felerőszakolni a lábadra. Többféle erősségben kapható, de a gyógyászati boltban biztos tudnak felvilágosítást adni.
2007. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A kompressziós harisnya lényege az érrendszeri problémák megelőzése ill kezelése.Lényegében a vérkeringés serkentése és az érrendszer megtámasztása, a szorító hatásának köszönhetően érik el a láb egyenletes vérkeringését azáltal,hogy a véráram sebessége a kitágult ereknél nem lassul ill gyorsul fel a harisnya támasztó funkciójának köszönhetően. Tehát már a 20-denes laycras harisnyanadrágoknak is van enyhe gyógyhatású vérkeringés serkentő hatásuk. Igen, jó magam is előszeretettel hordok harisnyát,de nem csak télen,hanem ősszel és tavasszal sőt még nyáron is ha a kedvem úgy tartja térdnadrággal. Ugyanis remek alternatíva férfiak részére is mint öltözködési forma beleértve az egészségügyi hatásait is. Én nagyon kedvelem viselni max komfort érzést biztosít és megfelelően ápolja lábaim az egész napos igénybevételektől.Rengeteg világ márka gyárt már férfiaknak is vékony nylon harisnyanadrágot legvékonyabbtól az egész vastagokig ami úgy néz ki mint a lányoké csak némelyiken még slicc is van.Nekem bevált a mindennapi viseletben, sport, szabadidő stb kétgyermekes családapa. www.férfiharisnya.lap.hu
2010. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Másodiknak:


Helló!


Nekem nagyon visszeres főleg a jobb lábam. A sebész ilyen harisnyát ajánlott, de nem tájékoztatott bővebben. Te tudnál segíteni, hogy hogyan használod? Mikor, hogyan veszed fel és le? Sport(bicaj, gyaloglás)közben is használod, mennyire kényelmes. Ami biztos, szerintem a fáslinál csak jobb lehet. Mivel fiú vagyok nekem ez nagy dilemma. Köszi előre is.


Ferenc/31

2011. dec. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én alváshoz is hordom, és megszűntek a lábfájdalmaim
2014. okt. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!