Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik-e olyan genetikai...

Létezik-e olyan genetikai rendellenesség, amely miatt nem tudja a szervezet lebontani az alkoholt?

Figyelt kérdés

Én sajnos egy kevés bornál nem ihatok többet, illetve töményebbet, ugyanis megy a hasam tőle, és hányok is, ha egy picit nagyobb mennyiséget viszek be. Hallottam valami mendemondát, hogy ez egy genetikai rendellenesség.


26 éves korom ellenére én még egyszer sem voltam berúgva, pedig nagyon kíváncsi lennék, hogy milyen az az állapot.


2012. júl. 1. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát remélem létezik. Nagyapámat igen csak elvihetné már...:S
2012. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Létezik, elvileg valamilyen enzim hiánya. De alkohol nélkül is lehet ám szórakozni, nem kell a földön fetrengeni részegen, szerintem ezt magadtól is tudod már.
2012. júl. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ázsiaiak például nem nagyon bírják az alkoholt.
2012. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vladislav83 ***** válasza:
Valóban vannak népek akiknek olyan a genetikaja hogy rosszabbul bontják az alkoholt. Ezt egy alkohol-dehidrogenase enzim végzi a majban, termelese függ a máj állapotától is ezért a tiszta majra nagy gondot érdemes fordítani .
2012. aug. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Létezik teljes intolerancia. Ritka, de van aki egyetlen sörtől akár életveszélyes állapotba is kerülhet.
2012. szept. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!