Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegek! Ez a meleg...

Cukorbetegek! Ez a meleg emelheti a cukromat?

Figyelt kérdés

Én egy kezdő terhességi cukros vagyok. Eddig tök jókat mértem, persze tarva a diétát, de tegnap folyton 7 fölött, ma meg már 8,4-et étkezés után. Diétát tartottam. Lehet ez a kánikulától? Szédülés is jött azóta.

Illetve a mérő jelezte, hogy fogy az elem. Lehet esetleg attól, hogy magasat mér, a kimerülő elemtől?


2012. júl. 2. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, lehet a melegtől. Nekem is összezavarja, egyszer 9, fél óra múlva 4. Pedig jó a mérőm :D
2012. júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyukám is cukros neki is betesz rendesen. Mellesleg és úgy tudom, hogy kajálás után 7,9-ig felmehet az még jó. Persze nem tudom, hogy a terhes cukrosoknál van-e különbség. De hát én nem vagyok orvos szerintem ha mész következő alkalommal akkor egyeztess a dokival.
2012. júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Aha, máshogy van terhességinél. Ott az ideális kaja után a 6,7-ig, de még lehet 7.0 is. De a fölött már nagyon gáz. Meg a sima cukrosnak másfél órával kaja után kell mérni, a terhességibe meg 1 órával.

Köszi

2012. júl. 2. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is nyár elején állandóan 10-14 között volt a vércukrom úgy hogy lehet hogy a meleg miatt.
2012. aug. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nah közben kikutattam:D Ha nagy melegben cukorbetegként keveset iszik az ember, az erek vészhelyzetben lesznek, így automatikus felfele megy a cukor. Megfelelő folyadékbevitel mellett visszaáll.
2012. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 betterbait válasza:
könnyen elképzelhető bár én is cukros vagyok és úgy tudom, hogy a meleg lefele változtatja a vércukorszintet, de ez személyfüggő. ilyenkor mindenképpen sok folyadékot kell bevinni és egyenletesen étkezni. ne nagyon terheld a szervezeted!
2012. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!