Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vércukorszintmérőt szeretnék...

Vércukorszintmérőt szeretnék venni. Amilyeneket eddig láttam, azokhoz tesztcsíkok kellenek. Van olyan típus, amihez nem kell tesztcsík, csupán az eszközzel egy szúrás és már mutatja is az eredményt? A mért értéket mindegyik mol-ban adja meg?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyan nem létezik, hogy nincs hozzá tesztcsík. A mértékegységet meg be lehet állítani.
2012. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindegyikhez kell tesztcsík. Miután megszúrod az ujjad, kell egy kis idő, hogy kijöjjön a vér, azt meg ugye valahova tenni kell. És ha nem jön ki vér, akkor elég nehéz vércukrorszintet mérni. Már csak ezért sem működik úgy, hogy szúrás és már mutatja is.

Az értékeket pedig vagy mmol/l-ben, vagy mg/dl-ben adják meg. Nekem az utóbbi van.

2012. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mmol/litert használnak mindenhol, ez az egységes.
2012. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt használják, de a másikra is be lehet állítani a mérőt!
2012. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves 3. válaszoló, nálunk a mg/dl-t használják. A mérőm is így van beállítva, és a leleteimen is így szerepel.
2012. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam tesztcsík nélkülire, mert esetleg az adott típushoz egy idő után talán már nem lehet majd kapni. Vagy ez esetleg egységes, és mindegyik egyformát használ, amit pl bármelyik patikában vehetek hozzá?
2012. júl. 3. 15:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik vércukormérőhőz külön típusú tesztcsík van. De az mindig kapható. Én 5 éve vagyok cukorbeteg, egyszerre veszek 9 doboz tesztcsíkot, mindig volt a patikában.
2012. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!