Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyobb léppel lehet élni?

Nagyobb léppel lehet élni?

Figyelt kérdés
A lépem meg van nagyobbodva (hilusban 5,1 cm ; hosszmetszetben 13cm). Igazából ez az egész úgy kezdődött, hogy fájt az alhasam. Elmentem háziorvoshoz, vizeletmintát kellett vinni a kórházba és hasi ultrahangra írt beutalót. A vizeletemben valami kristályokat (o.O) találtak vagy mit, majd ultrahangon, az alhasammal, ami fájt a legelején szinte nem is foglalkoztak. Sikeresen észrevették, hogy nagyobb a lépem. Hozzá tenném, 14 vagyok, és eddig MINDEN hasi ultrahangon (volt egy pár) észrevették, hogy nagyobb. Most azt mondták, menjek vérvételre, de itt jön a probléma: Nem bírom a vért. Volt rá példa, h elájultam egy percre, mikor vért láttam. Még az érzést sem bírom, mikor leveszik. Lehet ezzel élni úgy, hogy nem vetetek vért (ha jól tudom, átlagosan 11 cm hosszú, az enyém meg 13)?

2012. júl. 4. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A vérvétel elkerülhetetlen.

Az, hogy kristályokat találtak a vizeletedben, azt jelzi, hogy vesekőre komoly hajlamod van, többet kéne innod és felejtsd el a szénsavas üdítőket. Vagy a húgysav szinted nagyon magas, akkor viszont húst és egyéb purin tartalmú ételeket kéne kevesebbet enned, a vérvétel mindenképpen kell. Lehet úgy is vért venni, hogy a széket hátra döntik, szinte fekvő helyzetben vagy, becsukod a szemed, nem is érzel semmit belőle.

2012. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm... Reméltem, hogy elkerülhető :(
2012. júl. 4. 11:00
 3/3 Tucker válasza:

Kedves kérdező! Ha a léped meg van nagyobbodva a megszokottnál akkor véleményem szerint vérképzőrendszeri megbetegedésről is beszélhetünk. A lépünk egy vérraktár, itt bomlanak le 120 nap után a fehér ill a vörösvérsejtek, továbbá nem egy életfontosságú szerv ezért sebészi úton el lehet távolítani, és ezek után a máj veszi át a szerepet. Az autoimmun betegségek hátterében álló fokozott immunválasz, szintén a lép megnagyobbodásához vezethet.

Fokozott vörösvértest destrukció a vörösvértestek már említett eltérései miatt alakulhat ki. Ennek hátterében állhatnak: anaemiák, spherocytosis, thalasszémiák, limfómák, immun trombocytaemiás purpura, myeloproliferatív betegségek. De mindenképp menj el a kórházba és keresd meg a Hematológia osztályt ott vért vesznek vagy lehetséges akár még Crista biopsiát (csontvelőt). Ezekből már könnyen megtudják mondani mi is igázából a diagnózis!!!

2012. júl. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!