Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baromi nagy vízhólyag van a...

Baromi nagy vízhólyag van a sarkamon. Kiszúrjam vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
2 napja van meg.
2012. júl. 5. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Kapáltál vele?
2012. júl. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne szúrjad ki! Magától kifakad! Aztán kötözheted!
2012. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
78%

Kis vízhólyagokkal nem kell semmit sem csinálni, a nagyobbak egy steril tűvel kiszúrhatók. Tisztítsd meg a sebet és a tűt (vagy a borotvapengét) alkohollal, a vízhólyag oldalába szúrd a tűt, (Az a lényeg, hogy a lyuk elég nagy legyen ahhoz, hogy a folyadékot ki lehessen nyomni) és hagyd rajta a tetejét képező bőrdarabkát!

Utána pedig ragaszd le.

2012. júl. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy szoktam, ahogyan az utolsó írja. Kiszúron steril tűvel, vizet kinyomom, utána rá egy kis betadine, és sebtapasz. Aztán 2-3 nap múlva elszárad a bűr akkor steril ollóval körbevágom.


Nekem az a tapasztalatom, hogy ha hagyom magától kifakadni akkor nem ürül ki teljesen, jobban és tovább fáj...

2012. júl. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Molocsusok válasza:

Sziasztok!

Nekem a cipő "gyors" felvevése miatt (be van kötve a cipő, és csak belebújok) alakult ki a vízhólyag a sarkamon.

Szerintem minél hamarabb szúrod ki egy letisztított tűvel/kis, fém ollóval, annál jobb, mert a szervezet folyamatosan adagolná ebbe a vízhólyagba a felesleges anyagokat, végül annyira megnőne a nyomás, hogy beleőrülnél, úgyhogy inkább nyomd ki, de óvatosan!

2015. nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!