Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki volt itt már rákos, és...

Valaki volt itt már rákos, és hogyan lehet vele együtt élni? (nem tudom jó témakörben teszem fel)

Figyelt kérdés

Volt egy rokonom, jobban mondva unokatesóm, ő is rákos volt-21 éves volt, áttétes lett és meghalt..


Nem tudom, hogyan lehet ezzel együtt élni


A családban többszőr is előfordult, anyukámnak a mellében, apukám szinte minden részében van egy daganat, de nem rák, nem tudom mi az és hogy miért van...


Mi a rák egyáltalán...?


2012. júl. 8. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Rak = egy sejt egyszer csak gondol egyet es elkezd fektelenul osztodni, igy lesz egy jo kis daganat, ami ha nagy lesz, megbenitja valamelyik szerved es lassu, kinos halalban lesz reszed ha nem tudjak sikeresen kezelni.


Kedvencem a vegbel/vastagbel rak, ha innen eltavolitanak egy daganatot, sok esetben vegleges kolosztomara lesz szuksege a paciensnek, azaz vagnak egy nyilast a hasara es kivezetik a belet, hozzafognak egy zacskot es abba fog gyulni az urulek. Most kepzeld el milyen lehet ezzel elni... ;)


De mondok meg rosszabbat: barmikor meghalhatsz. Hirtelen infarktus/agyverzes, radzuhan egy repulogep, zongora, stb. Be kell latnod, hogy az elet egy nagyon torekeny dolog, pillanatok alatt elveszitheted barmikor.


Tegy magadnak egy szivesseget, es ne ragodj ezeken, elvezd az eletet ugy, amilyen...

2012. júl. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"apukám szinte minden részében van egy daganat, de nem rák,"


Na akkor mi?

2012. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, melyik fázis?

Emlékszem arra, hogy volt egy tanárnő, akinek a lánya itt kérdezgetett a lehetőségekről, hogy a gégerákos anya ne veszítse el végleg a hangját. Inkább a halált választotta volna. Végül sikerült rávenni a műtétre. Hangja most sincs, de a család és a barátok mind olvasnak szájról, a kutyának pedig mutogat, és tolmácsolják is őt azoknak, akik nem olvasnak szájról. Az előző kezelőorvosa hibája, hogy ez történt vele.

Atévében egyszer volt egy történet a denevérfiúról, akinek rák miatt kellett eltávolítani a szemgolyóját. A tájékozódáshoz hangvisszaverődést használt. Tizenévesen halt meg rákban.

Van még a csontrák is, amikor esetleg le kell vágni a beteg végtagot.

Vérrák esetén csontvelő-átültetés kell. Lecserélik az egész csontvelőt, így kezelve azt a betegséget, ami immungyengeséggel, vérszegénységgel és vérzékenységgel jár.

Mellrákban akár le is vehetik a mellet.

De ne ijedezz, nem így kezdik a kezelést, hanem erős szereket, besugrázást használnak. Ha vágnak, akkor igyekeznek meghagyni az adott testrészt, és lehetőleg csak a daganatot vágják ki.

2012. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom utolsó előtt, elég nagy a markomban nem férne el, akkora kitapintható, de nem rák mivel már több éve ott van, a teste minden részén a hasában, a lábában és a kezében is, nem tudom mi az, de jól érzi magát, kétszer mütötték a kezén és a lábán, mert a daganattól nem tudta behalítani a kezést és a lábát sem, miután kimütötték többet nem jelentkezett ott.
2012. júl. 8. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!