Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Leépülhet az Autizmusal és...

Leépülhet az Autizmusal és Aspeger-szindrómával együtt élőknél az agysejtjeik?

Figyelt kérdés

Bár lehet a kérdésem igen bonyolult. Van nekem önismeretem már 6 éves koromtól érdekeltek olyan dolgok ami a velem egyidőseket nem érdekelt és jelenleg sem.

Viszont úgy érzem hiába van átlag alatt az intelligencia képességem ennek ellenére, mégis úgy érzem bizonyos dolgokban magasabb az intelligenciám.


Amikor bekerültem a képességemnek gyenge oktatási intézményben 8. osztály után szinte azonnal érdekelni kezdet még jobban a tudomány és technika, pénzügyi és számviteli és Gazdagsági alap információk.


Evel probáltam kivédeni azt ne épüljön le az értelmi szintem, nagyon fontos volt számomra 15-23 éves koromban is életkoromnak és értelmi szintemnek megfelelően bővüljön az ismeretem.


Nem gondolkodom olyan dolgokon ami más ember fejében meg sem fordulna akkor úgy érzem elöbb-útobb le fog épülni.

Pl. 6 éves gyermek teljes egészében jól ismeri 1. osztálytól a 12. évfolyamig összes tantárgyi feladatokat nagyon csekély hiábal nem hiszem jót tenne végig járná az Általános iskolát és a Giznáziumot.



Úgy érzem jobb értelmi képességű értelmileg korlátozót fiatalok és felnőttek is képesek lennének igaz kizárólag szinfalak mögött szinészeti előadásban rendőr, tűzóltó, mentő, katonai tevékenységet végezni. Úgy mint a ép szinészek pl a Tűzvolan cimű előadásuknál.



#felnőtt #szint #autizmus #leépülése
2012. júl. 7. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Huhh. Bocs, ha hülyeséget kérdezek. Arról van szó, hogy te ebben/ezekben a betegségekben szenvedsz és folyamatos szellemi terhelésnek akarod magad kitenni magad, hátha úgy nem épülsz le? ez bizonyos szinten túl hiába, hisz a folyamat a test átalakulása nem áll meg. DE biztos sokat segít és jobb, mint nélküle.
2012. júl. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azok az autisták szoktak leépülni, akik otthon vagy egy intézetben ülnek, és nincsenek foglalkoztatva, nem érik őket nap mint nap új ingerek. Ahogy az ép ember is leépülne hasonló körülmények között. Kérdező, jól teszed, ha elkezded ezeket tanulni, még fejlődhetsz is.
2012. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell olvasni, rejtvényt fejteni. Magam autista vagyok, és tudom ezeket. Április elsejétől - pár hónapra alapítványi helyen - munkába állok. utána meg majd elválik.
2015. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Korodban nem.

Öregkorban (70+) igen.

2015. ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont hogy az övék épül le lassabban. Az autista agynak több feladata van, több kapcsolatot hoz létre, érdeklődőbb. MR felvétel is van róla, összehasonlításképp.
2023. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!