Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a vérnyomásom második...

Ha a vérnyomásom második értéke alacsony, az milyen tünetekkel járhat?

Figyelt kérdés
2012. júl. 10. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy rendben van az érrendszered.
2012. júl. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mégis mit takar számodra az alacsony diastole?
2012. júl. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom 60Hgmm alatti értékre gondoltál. Utalhat esetleg hypovolaemiára (kevés folyadékot fogyasztasz).
2012. júl. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

55-61 körül szokott mozogni

sztem elég folyadékot fogyasztok, napi 1- 1,5 liter

és ha a pulzusom alacsony az mivel járhat? Mert az se megy feljebb 60-nál

2012. júl. 10. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem sokmindentől nekem csak párszor volt magasabb a vérnyomásom mint 153/102 vagy 140/88 meg még vagy pár ilyen érték és elmentem a házidokimhoz mivel viszont a pulzusom sose volt 90 alatt sőt sokszor volt 110,102,98 stb stb kaptam rá bétablokkolót mivel már minden naposak voltak és ezt kb szedem vagy 2és fél honapja azóta is van bennem para mert így is van 80 a pulzusom meg a vérnyomásom is néha 128,van mikor 132 gyógyszer mellett de az a furi ez a bétablokkolo leviszi a vérnyomásomat is ugy hogy szokott lenni 88/48is vagy 99/33is volt már erre a doki azt mondta valamit valamiért ha a pulzusom jó akkor nyugalom van:)ne ijedezzek.de akkor meg alig vagyok napi 3kávé mellett is fáradt vagyok de nekem mondjuk van szívbillenytű problémám nem tudom mennyire játszik közre ebben remélem segítettem:)szia
2012. júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A napi 1 liter víz kevés. 2 liter a normál napi vízfogyasztás ilyen hőségben meg még több is. 55-61 hgmm nem probléma. A te esetedben nem. (Kivérzett vagy sokkos betegnél szoktam 30-40 körüli diastole-t is látni.)

A sport segíthet, ha téged ez zavar.

2012. júl. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!