Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pár hete elég sokszor nehezen...

Pár hete elég sokszor nehezen kapok levegőt és kétszer volt olyan hogy hirtelen éreztem hogy nem kapok levegőt de szerencsére elmúlt. Ez lehet asztma?

Figyelt kérdés
Tegnap mikor sétáltam jött a tehervonat és ahogy hozta magával a levegőt olyan érzésem volt mintha fulladnék, éreztem egy ponton mintha ráfullnék. Meg mióta tart ez a légzési nehézség társul hozzá a mellkasi fájdalom is, sokszor beleszúr a szívembe. Ez utalhat asztmára? Nem köhögök, nem jön fel váladék, és éjszaka nem szoktam rosszul lenni. Remélem nem vagyok asztmás :(

2012. júl. 10. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:

ez akár pajzsmirigy betegség is lehet és még 1000 dolog, ami nehézlégzéssel jár

gondolom, ha nagyon zavarna, már elmentél volna orvoshoz, ha ez pár hete tart

2012. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál már kétszer is. Küldött vérvételre annak már megvan az eredménye. Kaptam beutalót a tüdőosztályra ma fogom felhívni időpontért csak lehet sokára fogok kapni. Pajzsmirigy kizárva mert jó lett az eredménye. Azért tettem fel ezt a kérdést hogy amíg nem jutok el a tüdőgondozóba addig nem tudom mire számítsak és biztos van itt valaki akinek volt már hasonló problémája és arra vagyok kíváncsi hogy ez asztma-e vagy nem. Hidd el nagyon is zavar hogy egész nap alig kapok levegőt már legalább 3 hete. Nem kívánom senkinek se. Nem kell mindig negatívnak lenni....
2012. júl. 10. 10:54
 3/9 anonim ***** válasza:
csak magamból indultam ki, nekem is volt ilyen 2 hete, aznap ott voltam az orvosnál, volt vérvétel, tüdő és mellkasröntgen, másnap reggel vérvétel, annak megvolt estére az eredménye, mehettem is vissza a dokihoz. Tudom, hogy milyen érzés, ha az ember nem jut elég levegőhöz, de akkor lépni kell és utánamenni a dolgoknak. Az jó, hogy a hormonszintjeid rendben vannak, mielőbb jelentkezz be röntgenre, lehet egy atípusos tüdőgyulladás is akár. Sürgesd az időpontot, nem hiszem ,hogy egy kivizsgálásnak 3 hétig el kell húzódnia. Egyébként nem érzem, hogy negatív lettem volna, nem írtad, hogy voltál orvosnál. Jobbulást!
2012. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy asztma lenne. én az vagyok, és én nem hogy levegőt nem kapok, hanem irtózatosan sípol a tüdőm és ez nem áll el magától, és ilyenkor semennyire nem kapsz levegőt, nem pedig alig.
2012. júl. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja és persze rettentő köhögéssel jár
2012. júl. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy a doki nem mondta se a mellkas se a tüdőröntgent gondolom először meg akar nézni több eredményt és ha még mindig negatívak akkor küld még tovább. Neked mi volt a problémád? Ez igaz hogy nem írtam hogy voltam dokihoz. De úgy nem írnék ki kérdést hogy nem is voltam dokinál és csak úgy látatlanba. Köszi!


Hát igen akkor valószínű ez nem asztma. Csak a dokim mondta hogy ezek a problémák utalhatnak arra. Hétfőre kaptam időpontot. Nagyon durva lehet hogy nem kapsz levegőt :S És olyankor mit csinálsz?

2012. júl. 10. 15:05
 7/9 anonim ***** válasza:
régebben ameddig nem volt rá semmim, akkor 2 hét kórház volt, de akkor már nem nagyon tudtam magamról mire beértem, így nem tudom mit csináltak, amikor meg már volt rá puffom akkor azt használtam. annak az a feladata hogy a beszükült hörgőket kitágítsa
2012. júl. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem pedig mellhártya-gyulladástól volt a mellkasi nyomásérzés, antibiotikum megoldotta
2012. júl. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Úúú szegényke :S Nagyon rossz lehetett neked meg most is hogy ilyen problémád van. De legalább tudod enyhíteni.


Nem mondták hogy mitől kaphattál mellhártya gyulladást? Csak a röntgen derítette ki? De gondolom akkor neked fájt a hátad is nagyon. Nekem is fáj a hátam de csak néha.

2012. júl. 10. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!