Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 11 hós lányom ekcémás, tavaly...

11 hós lányom ekcémás, tavaly november óta kínlódunk. Remélem, kinövi. Mik a tapasztalatok, tényleg így van? Tiétek hány éves volt, mikor elmúlt? Vagy van, akinek csak romlott? Vagy van, akinek asztma lett később, mert erről is sokat olvasni.

Figyelt kérdés
2009. jún. 22. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor ugye allergiás és tudod, hogy mire?

Nekünk volt ekcéma-közeli állapot, de tejmentes kaja tünetmentesen tartja. Nővéreméknél ekcéma, majd azt kinőtte (több évesen), most asztma, elvileg kinövi ezt is majd.

2009. jún. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én 29 éves vagyok, és születésemtől ekcémás. szóval nem nőttem ki, és nem is fogom. amikor tengerparton nyaraltunk, gyönyörű volt a bőröm jó ideig. most száraz a bőröm, amit soha nem hanyagolhatok el.

a kisfiam is ekcémás, de nem olyan durva a helyzet. fürdető krémmel fürdik. nyáron sokkal jobb a helyzet, mint télen, ilyenkor a krémre nincs is szükség, gabi fürdetővel fürdik.

arról még nem hallottam, hogy asztmát okozna.

2009. jún. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos fogalmunk sincs, mitől lehet. Csináltam régebben tejmentes diétát, mert még szopizik, de semmi eredményt nem hozott és totál követhetetlen, hogy mikor, mitől jön elő.

Arra nagyon figyelek, hogy amik allergének, azokat ne kapja.

Szóval a megoldás a tengerpartra költözés lenne!-:) De szép is lenne!

2009. jún. 22. 12:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is ekcémás volt, 11 hónaposan jött elő neki, mindkét térdhajlata, combja vörös foltos, száraz volt. Nálunk is követhetetlen volt, hogy mitől jött elő.

Fürdetőkrémmel fürdettem, testápolóztam (gyógyszertári zsíros testápolóval), nem használtam öblítőt a ruháihoz, folyékony hipoallergén mosószerrel mostam őket.

Aztán egyszer - éppen miután elfogyott a fürdetőkrém is meg a testápoló is - elmúlt neki és azóta se jött elő...

2009. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amiket utolsó ír, azok jó tanácsok. Ha gondolod, vesznek vért és abból végeznek allergiavizsgálatot.

Ha anyatejes, akkor neked kell tartózkodnod attól a kajától, az anyatejjel jut a szervezetébe. Ez lehet a tehéntej és a tejből készült dolgok pl. Én nem iszok azóta tejet a következő babánál, hogy ne legyen gond a szoptatással és ekcémával. (Én írtam, hogy babám ekcéma-határon volt).

2009. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ennyi idősen a vérből nem lehet 100%os eredményt várni.Nekünk tej diétánk volt, de csak találgattak.Néha egy-két száraz folt előfordul. Múltkor amikor anyukám elhozta hozzánk a kutyáját és egy hónapig velünk lakott tiszta ekcéma lett az egész teste. Kaptunk zsírozót, mosdókenőcsöt és elmúlt. Én nem Kenem szteroidos krémmel, mert gyógyszert sem adok neki ha tudom homeopátiával mindent meggyógyítunk.Az illatszerekre figyelj, mert néha észreveszem, hogy attól is kijöhet. Kislányom most lesz 4 éves szeptemberben.
2009. jún. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az allergiavizsgálathoz annyit fűznék hozzá, hogy én úgy tudom, 2 éves korig nem ad megbízható eredményt, ezért nem érdemes csináltatni.


Nekünk a doki azt mondta, hogy az ekcémás esetek nagy részében soha nem derül ki, hogy mitől volt, kinövik a gyerekek. Persze ha vannak más tünetek is, pl. hasmenés, felső légúzi tünetek, akkor már komolyabb a helyzet.

2009. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk 8 hónaposan kezdödött (csak 6. hónapig szoptattam). Elöször a popóján, karján és combján jöttek elö. S jó egy éves korától pedig az arcán (ha több kiváltó van a szervezetben, akkor a karján és combján is). Mivel akkor még nem volt allergiás a családban, így a teszt fázisba sorolt bennünket a doki. Tehát figyelni kell, hogy mit evett (nálunk 20-24 órán belül jelentkezik, pattanások formájában). Az orvos szerint 4 éves koráig kinövi. Most már 3,5 éves, hellyel közel tudjuk (néha bekavar az ovi, mert nem tudni mivel kínálták meg), mire allergiás. Egy-két dolgot már elhagyott, illetve csak kisebb mennyiségben adható. 4 évesen lehet tesztelni, mert addig a teszt nem megbízható.

Nálunk allergiakiváltó: a nátriumglutamat, citromsav, askorbinsav, dió, mogyoró. Most már kis mennyiségben adható: eper (de pl. eperjoghurt nem), kivi, mandarin és egyéb déli gyümölcsök.

2009. jún. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!