Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetőség van az alkoholizmus...

Lehetőség van az alkoholizmus gyógyszeres kezelésére úgy, hogy annak ne maradjon nyoma az ember kartonjában?

Figyelt kérdés

Szeretnék orvoshoz fordulni, mert egyedül nem tudok lemondani az alkoholról, de félek, hogy emiatt később problémáim lesznek.

Nem vagyok az az árokban ébredő típus, most fejeztem be a főiskolását, de egy kicsit elszaladt velem a ló. Kb. fél éve minden este iszom. Le szeretném tenni az alkoholt, nem jó ez így, de minden nap csak addig jutok, hogy majd holnaptól.



2012. júl. 10. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld meg hogy este amikor inni akarsz,akk mond magadban : ma nem iszom ,majd holnap.És lehet h sikerül,lehet hogy nem.

De azért sok sikert.:)

2012. júl. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mégis milyen kartonra gondoltál? Azért kérdezem, mert nagyon sok ember azt hiszi, hogy minden orvos mindent lát, de ez a gyakorlatban egyáltalán nincs így: ált. csak az adott kórháznak/klinikának, ill. a szakrendelőnek, nagyon esetleg több egy kerületben/városban lévő szakrendelőnek van közös információs rendszere. A gyakorlatban ez annyit jelent, hogy ha mondjuk az V. kerületben laksz és ott van a háziorvosod, akkor ha a XIII. kerületben lévő Nyírőben kezelnek az addiktológián, akkor ez a későbbiekben nem derül ki. Szerintem minél előbb mész el, annál jobb, mert ha esetleg még hónapikig-évekig iszol, annak tényleg nyoma lesz az egészségeden.. Nem írtad, hogy hová valósi vagy, de a leszokáshoz esetleg keress valamilyen támogató betegcsoportot is, az alkoholizmusnál ez is rengeteget szokott segíteni, ill. ha pesti vagy, akkor mindenképpen a Nyírőt ajánlom. Sok sikert és kitartást, az első, legnehezebb lépésen (beismerés) már túl vagy :) - Egy gyógyszerész
2012. júl. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!