Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegségre alkalmazott...

Cukorbetegségre alkalmazott gyógyszer bevétele után az alkohol szonda mutathat-e ki alkohol-szint értéket?

Figyelt kérdés

2012. júl. 11. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést! A gyógyszernek köze nincs az alkoholhoz. Mitől mutatná ki a szonda?
2012. júl. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Konkrét esetről tudok,hogy orvos állított ki olyan papírt,hogy a cukor gyógyszerszedése mellett ha megszondáznak a szonda alkohol szintet jelezhet.
2012. júl. 11. 19:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ilyenről még nem hallottam, pedig 10 éve cukorbeteg vagyok. Még csak meg sem emlitett ilyesmit az orvosom.
2012. júl. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszát.
2012. júl. 12. 20:09
 5/5 anonim ***** válasza:
De nem a gyógyszer miatt, hanem a cukorbetegég miatt, ha nincs jól kezelve. A szénhidrát redukciójakor cukoralkoholok keletkeznek. Ha nem szedi a gyógyszerét, vagy nem jól szedi, vagy nem tartja a diétát, akkor ez elszaporodik a vérben. (nagyon leegyszerűsítettem) Bár ebben az esetben olyan szarul lesz, hogy eszébe sem fog jutni autót vezetni. Azonnal mentőt kell hívni, mert kóma és halál lehet a vége.
2012. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!