Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koleszban betegségek? (BŐV LENN)

Koleszban betegségek? (BŐV LENN)

Figyelt kérdés
most voltam 9.- es és első koleszos évem is most volt így, viszont egész évben a szobatáraim betegek voltak így én is elkaptam tőlük, másnál is volt így mikor koleszos volt? Ki tudom védeni valahogy?

2012. júl. 12. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem 4 év alatt egyszer volt ilyen, amikor a calci vírus hasított át az országon. Mi 6-an voltunk egy egységben elkapta az első srác, rá 2 nappal én, utána másnap szobatársam, majd végül a túloldali szobából egy srác...


De amúgy mást nem szedtünk össze egymástól.

Nálunk saját fürdő volt, azt magunknak takarítottuk hetente hypóval, tisztítószerekkel.

2012. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg ha normálisan működik az immunrendszered, nem kapsz el semmit. (Az ember nem kapja el pl. csókolózással a párjának a cseppfertőzéssel terjedő torokgyulladását sem, legalábbis én nem.)
2012. júl. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2 módon tudsz ellene védekezni:

1 immunerősítő étrend-kiegészítők szedésével.

2. beteg szobatárs menjen haza a kollégiumokban nincs alkalmas személyzet és betegszoba a betegek ápolására.

2012. júl. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát azért a vírustól függ a dolog...

A calci pont olyan, hogy ahhoz elég 1-2 darab (!) vírus, hogy megfertőzzön... Influenzából 100-200 ezer darab kell hozzá...

Pont azért olyan fertőző és gyors lefolyású. Hírekben is hallod, hogy egész iskolákat írt ki 2 napra... Elég ha a buszon egy légtérbe vagy egy beteggel már annyi neked...

Minden ellen nem megoldás a hazamenetel. (Meg főleg egyetemen vizsgaidőszakban nincs hazamenetel, ha le akarsz diplomázni... Én pl. matekvizsgát írtam calcisan... Kiültettek a kakasülőre mindenkitől "elzártan" de meg kellett írnom, hogy most diploma legyen a kezembe... :) )

2012. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Serry drága barátom, reagálva a leveledre: Attól, hogy KÖZÉPsulis attól még EGYETEMI választ is lehet adni. Tudtommal a VÍRUSOK NEM válogatnak az egyetemi és a középsulis kollégiumok között -.-' ...
2012. júl. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!