Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha megjött?

Mit csináljak ha megjött?

Figyelt kérdés

Ugyan még nem jött meg, de szerintem hamarosan megfog, mert állítólag előtte ilyen áttetsző színű furcsa van a bugyiján az embernek.Na és nekem ez van. Mit csináljak ha meglátom hogy piros már? beteszek betétet és mikor cseréljem ki? És hány nap kb az én időmben? Lehet érezni amikor megjön? tünetek?:S

Köszi a válaszokat, és lécci értelmeseket! :) 13/L


2012. júl. 13. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Enged be! :D Am viccen kívül anyukádat kérdezd meg, meg fogja érteni és elmagyarázza, hogy mi a teendő, nincsen ebbe semmi gázos, az élet része! :)
2012. júl. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi. de ez akkor is olyan ciki xD
2012. júl. 13. 23:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Jó mondjuk elhiszem mert én fiú vagyok szóval nem küzdök ilyen gondokkal hál istennek, de ha olyan kapcsolatba vagytok akkor nem gáz. De majd jön valaki megmentő nő és elmondja mit kell tenni, de én a helyedben ha nincs más anyukámnak..... Vagy nővéred nincsen?? :D
2012. júl. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nincs. :DD
2012. júl. 13. 23:10
 5/12 anonim válasza:
ó te jó ég.. kár azon parázni, mikor jön meg, a természet tudja a dolgát, majd eljön a te időd is.. minden rosszindulat nélkül mondom, az ilyen témát nem neten, hanem anyukádtól vagy a hozzád legközelebb álló női ismerősödtől kérdezhetnéd meg először, esetleg a suliban a védőnőtől.. ez egyáltalán nem ciki, természetes folyamata a nővé válásnak és az érdeklődéstől nem fognak kicikizni! de ha már rákérdeztél.. a ,,tüneteied" alapján igen, nagy valószínűséggel hamarosan nagylány leszel. Ha piros, ez vér, tegyél be betétet (remélem, azt nem kell ragozni, hogy ezt hogy kell feltenni)vagy tampont (a felhelyezésnél használati útmutató áll rendelkezésedre a dobozban) mindenképp!de egyenlőre ilyen fiatalon nem ajánlom a tampont, az inkább idősebb nőknek való.. de intim betétet (nem vérzésre, hanem kifejezetten az ilyen folyásra való alkalmakra) rakhatsz már be most is, ha zavar! Az első 2-3 napban a legerősebb a vérzés, mihamarabb cserélni kell a személyes higiénia és fertőzések miatt 2 óránként legalább, pláne, ha sokat vérzel, ami a betéten úgyis látszani fog, akkor óránként.. aztán a 3. vagy 4. naptól (személyfüggő) a vérzés mennyiségétől függően ritkábban, mondjuk 3-4 óránként cseréled. Személyfüggő az is, hogy érzed e vagy sem, ha megjön.. fájhat a fejed, az alhas tájéka, görcsölhetsz, ami a hasfájáshoz hasonlít, esetleg ingerültebb, depisebb leszel.. de az is előfordulhat, hogy egyáltalán semmi bajod sincs, csak megjön és kész!
2012. júl. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Én is fiú vagyok, szóval annál többet nem tudok hozzáfűzni, hogy fájni fog előtte a hasad. :D
2012. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
aha tudom hogy vér;) és amugy nem használok még semmiképpen tampont. köszi mindenkinek
2012. júl. 13. 23:21
 8/12 anonim válasza:
oké, fiúk kíméljenek az okoskodástól! :P tájékoztatásul közlöm, hogy hasfájás sem fordul elő minden esetben.. csakis attól függ, hogy a nő mennyire érzékeny a ciklusára.. hála az égnek, nekem szinte sosincs semmi bajom, nem szoktam se görcsölni, se más panaszokat produkálni.. évente talán kétszer, ha előfordul, hogy nagyon enyhén fáj egy kicsit a fejem, ami elmúlik vagy esetleg helyette picit fáj a hasam, de fél óra múlva azt sem érzem.. nagyon egyénfüggő.. én a szerencsésebbjei közé tartozom, szegény bnőm viszont iszonyatosan szenvedni szokott tőle, még a gerincét is fájlalja olyankor, az első 2 napban fejfájás, görcsök, medencénél fájdalom mindig előfordul.. embere válogatja, sajnos.. másik bnőm meg tiszta idegbeteg szokott lenni az első két napban, olyankor alig szólunk hozzá, hagyjuk, hadd morogja ki magát... XD
2012. júl. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindenkinél mások a tünetek és a vérzés erőssége is. Ha van betét a bugyidban, akkor nem fog váratlanul érni, de azért egy tiszta bugyi is legyen nálad.
2012. júl. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!:) eddig szerencsére nem jött még meg:D
2012. júl. 14. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!