Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Térdkopás 15 évesen, mit...

Térdkopás 15 évesen, mit csináljak még?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom sírba kerget, 15 éves lány vagyok, túledzés miatt megkopott a térdem, sok guggolás, futás, meg biciklizés, amúgy evezős vagyok/voltam. Mit csináljak még? Hova menjek szakemberhez? Voltam természetgyógyásznál, adott szereket, használnak, de e mellé szeretnék valami komolyabb kivizsgálást is elvégeztetni, hiszen január végén volt az első fájdalom a térdemben, előtte november elejétől romlott a teljesítményem a lábam lassulásával az evezésben, nem bírtam nagy erővel lábbal indítani, de nem fájt. Pénz nem számít annyira, de nekem nem egy évre kellene rendbe rakni hanem életem végéig normális legyen, rendőri pályára készülök, strapabírónak kell lenniük a lábaimnak. Nagyon elegem van már belőle, elektromos biciklivel járok mindenhova, harmadikon lakom, alig bírok felvánszorogni, de van, amikor egész tűrhető. Evezést semmiféleképpen nem szeretném abbahagyni, más sportot nem akarok űzni. Ahhoz pedig egészséges térd kell, hatalmas szerepe van a lábnak. Mit csináljak? Ultrahang leleten átmeneti synovitis van írva, természetgyógyász műszerekkel lemérte, hogy kis kopás mindkét lábban. Annyira vigyázok rá, kenegetem, pihentetem, ebbe tudnék már belebolondulni, egész nyáron evezhetnék erre meg egész évben pihentethetem... Nagyon rossz, valami segítséget nagyon megköszönnék, kihez kellene fordulnom, jó tapasztalat, stb.

2012. júl. 15. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a porc kopott el, akkor tablettákkal, helyileg adható injekciókkal lehet segíteni a visszaépülését. Ha fáj, akkor a "kenőanyagot" érdemes pótolni. A lábadat pihentetned kell, és olyan sportot kell keresned, ami nem terheli meg. Ez nem akarás, vagy nem akarás kérdése. 15 évesen csak kicsit fáj, 25 évesen már lábra sem fogsz tudni állni, ha így folytatod.
2012. júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

nem ismerem őt, de ahogy olvastam,ő elég jó...

2012. júl. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Takács Jánosné ***** válasza:
61%
Nekem is ki kopott a kocsonyás rész én vettem a boltba étkezési zelatint készíttettem belőle egy paszta álagú krémet bele masszíroztam mind két térd kalácsomba a többit meg ettem csináltam heti 3 szór 3 hónapig és meg gyógyultam most már csak időnként kenem be sok sikert üdv.
2012. júl. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a zselatinos kezelést megcsinálom, ártani úgysem árthat :D az orvost is köszönöm, felfogom hívni, bár sokfelé szétnézek, kik vannak még, első válaszoló: igen, ettől féltem nagyon, hogy valószínűleg soha többet nem evezhetek, igazad van...
2012. júl. 15. 14:26
 5/6 anonim válasza:

Mit értesz a sok biciklizés alatt?

Nembiztos, hogy attól kopott ki, sőt..!

Ha szeretnéd írj privit, elmondok valamit ha szüretnéd!



15/F

2012. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Már majdnem 4 év telt el, kíváncsi lennék a végkifejleményre. Kihez mentél el, ki, vagy milyen módszer segített a térdeden, a zselatin pakolás bevált neked is? Erről az utóbbi években nagyon sok jót lehet olvasni a Neten.


És hogy álsz az evezéssel? Evezel még?


Mielőtt a baj megtörtént hány órát és hány alkalommal eveztél és hol?


Vízen vagy evezőpadon vagy esetleg az evezős csarnokban lyukas lapátokkal?


És ha nem sértelek meg a kérdésemmel hány kiló voltál amikor elkezdtél evezni és hány kiló voltál amikor elkezdett fájni a térded és közben hány hónap év tel el?


Vagyis hány évig eveztél mielőtt elkezdett fájni a térded?


Edzővel eveztél mindig?


Mindig csináltál bemelegítő gyakorlatokat mielőtt elkezdtél evezni vagy rögtön keményen elkezdtél evezni?


Írtad, hogy futottál is, a futás rettentő káros tud lenni a térdizületekre ha nem jó futócipőben futsz, túl súlyos vagy, betonon illetve aszfalton futsz hibás futó technikával, stb.

2016. ápr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!