Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 17.5 évesen 205 cm magas...

17.5 évesen 205 cm magas vagyok és 105 kg. Szerintetek ez így jó vagy le kellene fogynom kicsit?

Figyelt kérdés

Ha igen kb mennyire?És milyen módszerrel?

Azt érzem,hogy van rajtam kis felesleg csak nem tudom,hogy aggódjak e végette,tehát próbáljak kevesebbet enni vagy nem kell aggódnom?



2012. júl. 11. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Az adataid alapján kiszámoltam a BMI-det. Íme az eredmény:

Tisztelt Uram!


Gratulálunk, az Ön testtömeg-indexe az ideális tartományba esik! Sem fogyókúrára, sem hízásra nincs szüksége. Csak arra kell vigyáznia, hogy ezt az eredményt meg is tartsa. A normált testtömeg-indexű emberek várható élettartama a leghosszabb, a táplálkozással összefüggő krónikus betegségek kockázata pedig a legkisebb. Sportoljon, mozogjon minél többet, táplálkozzon egészségesen, és tartani fogja normális testsúlyát.


A legtöbb férfinek ilyen idősen még normális a súlya, ám ez az évek előrehaladtával sajnos romlik. Ha sportol valamit, ne hagyja abba, ha pedig még nem tette volna, a legjobb időben van, hogy elkezdjen valamilyen rendszeres, egészséges mozgásformát!


Én sem tudok mást mondani, ebben minden benne van.

Pusza

2012. júl. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

méress testzsírszázalékot orvossal, és kiderül kell-e fogynod


viszont javaslom, hogy masszívan kezdj el sportolni, mert most fejlődik a csontrendszered és 15-20-25 év múlva egy satnya csontrendszer nem nagyon fogja kiszolgálni a 205 cm-es magasságod és a 100 kg-odat - akkor majd kell egy jó erős csontváz ;)

2012. júl. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg sportolni vagy futni. Szerintem olyan sok felesleg nincs rajtad... bár ez becsapós mert ha izmos vagy akkor lehet, hogy többet mutat a mérleg... mivel az izom nehezebb mint a zsír. A magasságodhoz amúgysem állna jól ha tök gebe lennél.
2012. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát van rajtam izom,de nem vagyok az a gyúrós fajta.

viszont látni látok felesleget a hasnál és a comboknál.

kiszámoltam valami alapanyagcsere-kalkulátorral(XD) és ez szerint nekem 2489 kcal-re van szüksége a testemnek,hogy fent tudjon maradni nyugalmi állapotban.ha kevesebb kalóriát viszek be azzal lefogyhatok(nem akarok sokat csak néhány kg-t) vagy az csak káros lenne ha még közben fizikai munkát is végzek?

2012. júl. 11. 20:42
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Ne fogyj, hanem alakítsd izommá az (állítólagos) felesleged. Nem kell kevesebbet enned, csak mozogj. Kellenek az izmok az ekkora magassághoz.
2012. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gyakor ***** válasza:
71%
fizikai meló nem probléma, persze ekkor megugrik az energiaszükségleted. Ha szeretnél elkezdeni felépíteni izmot, akkor itt az ideje :) Jah, nem a zsírból fog átalakulni, szóval ha izmot szeretnél felszedni, akkor fog feljönni zsír is - ha jol csinálod akkor kevés - és megmarad az, ami már mostis rajtadvan. De ha csak szimplán vékonyabb akarsz lenni, akkor egy fasza kis étrend, meg aerob mozgás. :)
2012. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!