Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami jó módszer pikkelysömör...

Valami jó módszer pikkelysömör ellen? Valami házi praktika, vagy valami krém?

Figyelt kérdés
a tenyeremen van, elég durván néz ki és nem akar elmúlni. voltam már orvosnál, többféle krémet próbáltam, de egyik sem tűntette el. segítsetek ha tudtok! Köszi!!!
2012. júl. 15. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Házi módszer nincs!

Ha az eddigiek nem használtak, próbálj ki mást. A férjemnek csak a diprosalic oldat használ, bár neki a fején és mellkasán vannak foltok.


Mondjuk, ha a tenyereden van csak, akkor sanszos, hogy nem is pikkelysömör, hanem ekcéma. Elég sok pszorist ismerek, egyiknek sincs a tenyerén, max a körmein.

2012. júl. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Addig járj az orvoshoz, amíg meg nem gyógyít, vagy kígyóvá nem válsz. Talán olvass utána, mi okozza, és hogyan lehet ellene védekezni. Nehogy leírd itt nekünk, hogy neked gyógyíthatatlan betegséged van...
2012. júl. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A pikkelysömör gyógyíthatatlan, csak tünetmentessé lehet tenni. Genetikai betegség. De amúgy igazad van, addig kell orvoshoz járni, amíg meg nem lesz az a szer, ami eltünteti.
2012. júl. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt találtam most. Ha bármelyik része illik rás, akkor alkalmazd.

"A betegség genetikus jellegű, a psoriasisra hajlamosító génnek eddig 7 fajtáját azonosították. Az örökletes betegség megjelenéséhez egy kiváltó faktor is szükséges. Ez a faktor lehet külső vagy belső: vagyis lehet dohányzás és/vagy elhízás, és lehet stressz is; ha ezek együttes értéke elér egy bizonyos küszöböt, akkor jelenik meg a pikkelyes bőrelváltozás."


Nos, illik rád valamelyik?

2012. júl. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
és még lehet sok-sok más is, ami miatt megjelenik. Három pszorissal élek együtt, és az apám is az. Icipicit ismerem a betegséget.
2012. júl. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

igen a cigi és a súlyfelesleg is bejátszik. az orvosról orvosra járkálással nem értek egyet, mert mind gyökér.:D kivétel ha x összeget leteszel, akkor talán foglalkoznak velem.

egyébként akkor rosszul fogalmaztam. van olyan krém ami eltűnteti szinte teljesen, de kb 1hétre, aztán vissza jön. na most ez a krém kb 5000ft, ezért gondoltam megkérdezlek Titeket, hátha van valami olcsóbb megoldás.

az tuti hogy pikkelysömör, az orvos mondta.(ami ugye nem garancia, de énis ismerem valamennyire a betegséget, és tudom, hogy ez az!!!)

2012. júl. 16. 11:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a vikipédiából szedtem, amit írtam. Nem tudtam, hogy túlsúlyos is vagy. De a cigi, az maga az átok. Én egy időben sokat jártam orvoshoz, mert hol itt jött elő valami, hol meg ott. Ráadásul mindet lehetett kötni valamelyik szerv betegségéhez is. A háziorvosom becsületére lehet mondani, hogy minden panaszomat kivizsgáltatott. Laborral kezdtük, azt tovább, ami csak eltérés volt a normálistól. Bajt semmit sem találtak. Aztán jött megint valami fájás. Nos, később mindentől függetlenül, letettem a cigit ( egyszerűen eldobtam), és pár hónapon belül minden bajom, fájásom eltűnt. Később utánaolvastam, és a cigi okozta érszűkületek okozták az egyébként egészséges szervek látszólagos megbetegedését. Szóval a cigi az nagy átok! Te sokallod az 5000.- ft-os kenőcs árát, holott 6-8 nap alatt ennyit fizetsz a cigidért. A legolcsóbb gyógymód a cigi elhagyása. Még keresel is rajta....
2012. júl. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ok. majd megmondom a nemdohányzó férjemnek, hogy hagyja el a cigit, és meggyógyul :DDD ja, és nem is túlsúlyos.


mondjuk aki a környezetemben pszoris, egyik sem túlsúlyos.

2012. júl. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

úgy gondolom hogy legfőbb oka a stressz. minden betegség lelki eredetű!!!

nálunk(mer amúgy nem rólam van szó, hanem a páromról, én csak pötyögtem helyette :))is ez a szitu valószínű, h nagyon stresszes a melója és ez okozza neki.. most megvettük ismét a krémet ami használ, és várjuk a csodát. csak elég rossz, hogy a tenyerén van neki :(

2012. júl. 17. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!