Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vegetáriánusoknak szóló...

Vegetáriánusoknak szóló kérdés, milyen vitaminokat, vagy pótlókat kéne szednem?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy még csak 15 éves vagyok és majdnem egy éve vegetáriánus, egészséges és boldog is vagyok, csak az lenne a kérdésem, hogy milyen vitaminokat kéne szednem, hogy ne alakuljon ki semmilyen hiánybetegségem (Amúgy tényleg semmi okom az egészségem miatt aggódni csak édesanyám bizalmatlankodik és szeretném megnyugtatni)?!Vegetáriánusok válaszát előre is köszönöm szépen.(ha van bocsi a helyesírási hibákért):)
2012. júl. 16. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Bármit szedsz, 2 dolgot tudnod kell:

1. a mesterséges vitaminok nem olyanok, mint a természetesek, nem úgy szívódnak fel (viszont rengeteg mesterséges vivőanyagot megeszel velük), ennek ellenére

2. túl lehet adagolni őket, néhány vitamin túladagolása maradandó károsodást és betegséget is okozhat.

Úgyhogy bármit szedsz, nagyon óvatosan kell, és folyamatos orvosi ellenőrzés (rendszeres vérvétel) mellett.

2012. júl. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát félévente megyek vérvételre, ez mellett kell még valahova mennem (orvoshoz)???köszi a választ
2012. júl. 16. 15:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen szinten vagy vegetáriánus? : felvágott, hal, tojás, tej? Melyikből eszel? Más is van ilyen étrenden a családban? Vagy hagyományos ételekből félre pakolod a husit? Fiú vagy vagy lány? Sportolsz ? Fogytál? Milyen céllal lettél vega? Minimun ennyit kellene tudni egy megközelítő válaszhoz.

Legjobb ha összeírod az e heti étrendedet: mindent, amit ettél, ittál napra, időre lebontva és megmutatod egy dietetikusnak, de legalább a háziorvosodnak.

2012. júl. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

igaz bocsánat, hogy kihagytam.

15 éves és lány vagyok (emiatt is írtam a kérdést, mert még növésben vagyok)körülbelül egy éve vegetáriánus (nem eszem semmilyen húst, felvágottat és halat sem, de viszont eszem tejet és tejtermékeket és tojást ételekben (külön nem))

Sportolni viszont imádok:másfél éve tanulok küzdősportot és már versenyzek is, e mellet 20km-eket futok megállás nélkül és jógázok (főleg most nyáron érek rá, de suliidőben is hét közben a küzdősport és esténkénti futás és hétvégén jóga)

Az étrendem változatos gyümölcsök és zöldségek főve nyersen stb. meg gombát is eszem + tejtermékeket + pékárukat de az útobiakat ritkábban.

2012. júl. 16. 16:13
 5/5 anonim ***** válasza:
növényben lévő vas nehezen v. rosszul szívódik fel ezt érdemes figyelemmel kísérned ha vashiányod lesz
2012. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!