Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt/van valakinek ilyen...

Volt/van valakinek ilyen betegsége? /Pajzsmirigy/

Figyelt kérdés
Fáradékonysággal,aluszékonysággal elmentem a dokihoz még januárban.Azóta 4x vettek vért, és kiderült, hogy a pajzsmirigyemmel gond van..Ezután szedtem immunrendszer erősítőt,c vitamint, meg elkezdtem egy Letrox nevű gyógyszert szedni.Ma közölte a doki, a 4. vérvétel után, hogy valószínűleg életem végéig szednem kell ezt a gyógyszert, mert csak így normális a hormonszint. Most napi felet szedek, reggel, éhgyomorra, és utána fél óráig nem ehetek ami néha elég nagy probléma..Azt mondta, hogy majd lehet, hogy növelni kell az adagot 1 egész gyógyszerre. Novemberben megyek vissza. Az nem lehet, hogy ha mondjuk fél év után abbahagynám a gyógyszert akkor már nem lenne baj a hormonszinttel és végül nem kéne szednem? Más is szedi ezt a gyógyszert, vagy van valakinek hasonló problémája?

2012. júl. 17. 18:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
sajnos ezt életünk végéig szedni kell. Én kis adaggal kezdtem 25-ös L-thyroxinnal, most már 75-ös Letroxot kell szednem, mert romlott pedig szedtem a gyógyszert :( ezzel együtt kell élni.
2012. júl. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :/ Neked is ugyanezek voltak a panaszok mielőtt elkezdted szedni? Én 50est szedek :/ remélem nem fog romlani :/ és te hogy bírod hogy fél óráig nem ihatsz meg nem ehetsz? nekem ez a legnagyobb problémám az egésszel..még egy kávét sem tudok meginni, mire innám addigra meg már felébredek rendesen a fél óra alatt..
2012. júl. 17. 18:30
 3/17 anonim ***** válasza:

Na ez az a gyógyszer amit ne hagyj abba. Rendszeresen nézni fogják a TSH szintet és ahhoz igazitják a gyógyszer adagját. A pajzsmirigyed nem müködik jól, ha kicsit szeded a gyógyszert, majd kicsit nem...na ezzel igen sokat árthatsz magadnak.

Volt betegünk akinek természetgyógyász azt igérte, hogy "beinditja" a pajzsmirigy müködését, igy ő leállt a gyógyszerével, életveszélyes állapotba került.

Ne játsz az életeddel.

2012. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem akartam abbahagyni, a dokit akartam novemberben megkérdezni, de akkor nem fogom,mert fölösleges. Semmiképp nem hagyom abba orvosi utasítás nélkül. Azt mondta, hogy majd félévente kell kontrollra járni. Ezek szerint akkor vért sem adhatok soha? Pedig az egy nagy vágyam volt mindig is :(
2012. júl. 17. 18:39
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem már nagyon sok hajam is kihullott miatta, van egy csomó a nyakamon ami néha "fojtogat" és nehezebben tudok nyelni :( Gyomorvédőt is szedek reggelente úgyhogy nekem 1,5 órát kell várnom míg ehetek. Tényleg nehéz kivárni!
2012. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És ez mind a Letroxtól vagy a pajzsmirigytől vagy ez egy másik betegségtől? :O Nem akarom hogy kihulljon a hajam :(
2012. júl. 17. 18:57
 7/17 A kérdező kommentje:
Amúgy létezik, hogy emiatt a betegség miatt nem tudok fogyni?
2012. júl. 17. 18:58
 8/17 A kérdező kommentje:
És ha majd nem felet szedek hanem egészet akkor is csak félórát kell várni igaz?
2012. júl. 17. 18:59
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen lehet hogy ettől nem tudsz fogyni. Pm alulműködéstől hullik hajam és hiába szedek vitaminokat, semmit nem használ. Igen akkor is csak fél órát kell várnod. Nyugi nem mindenkinek jönnek ki ugyanazok a tünetek :)
2012. júl. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nekem eddig semmi más tünetem nincs azon kívül hogy nem tudok fogyni..alig eszem naponta, tényleg csak annyit amit muszáj,tornázok, és semmi..csak a bőröm feszesebb a combomon/fenekemen, de fogyni nem tudok :/
2012. júl. 17. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!