Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van kozuletek valakinek...

Van kozuletek valakinek pajzsmirigy problémája? Mik a tunetei?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ.

A pajzsmirigy túlműködhet, vagy alulműködhet, kialakulhatnak benne kis göbök, cysták, amik nem okoznak különösebb problémát.

Ha túlműködik, akkor általában nagyon sokat fogy az ember, felgyorsul az anyagcseréje, szívdobogás, idegesség, stb.

Ha alulműködik, akkor meg általában sokat hízik, lelassul, lassan beszél, cselekszik, stb.

Ha arra gyanakszol, hogy gond van a pajzsmirigyeddel, akkor fordulj endocrinologushoz.

Egyébként első a laborvizsgálat TSH értéket néznek,

aztán szóba jöhet ultrahang, ami fájdalommentes, sok információval szolgál ( de beutalóköteles!), izotóp, stb.

De legjobb, ha az egészet szakember fogja össze, ő pedig az endocrinologus.

Sok szerencsét, további szép napot!

2010. szept. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem pajzsmirigy alulműködésem volt, híztam, ok nélkül tehát nem mozogtam kevesebbet, és nem ettem többet mégis csak híztam és híztam, lassult az anyagcserém, a hajam töredezett lett, hullott, és fáradékony lettem, sokszor le kellett feküdnöm délután aludni, és nem jött a baba, vagyis nem jött össze, elmentem endrokrinológushoz, aki elküldött nyaki uh-ra meg vérvételre, uh-n minden okés volt nem volt megnagyobbodva viszont a vérbe kimuatták, gyógyszereket kaptam, először eutiroxot majd letroxot és szépen rendbe jöttem kb úgy három év alatt.
2010. szept. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nálam is a vérvételen figyeltek fol rá. Endocrinológusnál még nemjártam, majd most muszály lesz. De pl. hallottam olyat is, h. a vér kimutatta a pajzsmirigy túlmukodését,az endokrinológus meg megállapította hogy minden rendben, és valószinuleg csak ideiglenes volt a pajzsmirigy tulmukodése, mégpedig a túlzott stressz hatására. Na énis ebben reménykedek. :-)
2010. szept. 28. 18:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Figyi, ez a jobbik eset, hogy ha csak a véredbe azok a bizonyos hormonok rosszak mert ezt gyógyszerrel szépen be tudják állítani és egy idő után elhagyható a bogyó, nekem is nézték a nyakamnál uh-val a pajzsmirigyet de annak semmi baja, jobb is, legalább nem kell műteni, ne aggódj nagyon szépen helyre hozzák és beállítják a normális értékre.
2010. szept. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hízás, fogyás, magas vérnyomás, szapora pulzus.

A gyógyszeres kezelés élethosszig tart.

2010. szept. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!