Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tud reggel felkelni?...

Miért nem tud reggel felkelni? A párom alig tud felkelni az ébresztőjére, egyébként is nagyon sokat alszik ha nem kell felkelnie kb.12-14 órát minimum.

Figyelt kérdés
4 ébresztő szól reggelente és sokszor meg se mozdul rájuk, esténként igyekszünk időben lefeküdni. Amíg dolgoztam én rángattam ki az ágyból, de most nehéz, mert itthon vagyok és én is aludnék. De féltem hogy ha sokszor elkésik problémája lehet a munkahelyén, csak segíteni szeretnék neki. Illetve nehezen értem meg, mert én ha szól az ébresztő egyből felkelek. Tippek, ötletek? Miért van ilyen sok alvásra szüksége, ez normális?
2012. júl. 18. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Ki kell viszgáltatni,12-14 óra alvás nem normális.


mit dolgozik,hány órát?

2012. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az ébresztő meg nem hallása kinek milyen egyébként,nekem kis halk ébresztő szól,már a rezegésre megébredek,ugy kezd a telefon.

Páromnak szirénázó,vijjogó ébresztője volt,arra se ébredt.Igy mivel egyszerre járunk dolgozni,én felébredek a saját ébresztőmre,az ő ébresztője én vagyok:)

2012. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Normális munkarendben dolgozik, 8:30-17 de sokszor túlóráznak, legkésőbb este 8ra hazaér. Most megyek le vidékre dolgozni 11 napra és már előre rettegünk hogy hogy fog felkelni.
2012. júl. 18. 09:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak simán lusta szerintem!
2012. júl. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hivd fel reggelente hogy felkelt-e már.Csörgesd amig fel nem veszi,nehogy kirugják


és kiviszgáltatni amint van rá idő


fizikai vagy szellemi munkát végez?

2012. júl. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Felesleges a rettegés meg a dráma. A párod FELNŐTT EMBER, aki felelős saját magáért. Ha nem bír felkelni és elkésik, akkor majd viseli a következményeket. Ha megüti a bokáját, majd tanul belőle és máskor felkel.

Te nem az anyja vagy, hanem a párja. Rendben van, hogy aggódsz és próbálsz segíteni azzal, hogy feltetted ezt a kérdést, de az, hogy állandóan keltegeted meg már előre aggódsz, mi lesz, ha nem leszel otthon, az ne haragudj, nem normális dolog.

Azt, hogy normális-e ekkora alvásigény, azt ORVOS tudja megmondani, egy alapos kivizsgálás után - de valószínűleg nem normális egyébként. Ne hagyjátok magatokat lerázni a házidokinál, ez igenis komoly probléma, én vérvétellel kezdeném és ha nem derül ki semmi belőle, akkor neurológusnál folytatnám.

Ha a párod erre nem hajlandó, akkor így járt, mert ha ő maga nem akarja megoldani a problémát, neked sem kell erölködni keltetgetéssel.


Mondom mindezt úgy, hogy én is nehezen kelek (igaz, hogy én 7 óra alvás után). Nekem pl. szükségem van arra, hogy az első csörgés után, amire felépredek, még feküdhessek ébren az ágyban kb. 15-20 percet, míg teljesen magamhoz térek. De én ezt tudom magamról, és bele is kalkulálom. A párom pedig az a típus, mint te, hogy azonnal fel tud kelni. Egyik sem baj - ameddig nem görcsölsz ezen a kelleténél többet. Viszont a napi tizenórás alvásigényt mindenképpen meg kell nézetni dokival.

2012. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért ennyire nem súlyos a helyzet, mármint nem ezen aggódom állandóan. Csak próbálom megérteni a helyzetet :) Egyébként meg ha őt kirúgnák az rám is kihatással lenne, mivel egy háztartásban élünk :)
2012. júl. 18. 10:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor vashiányom volt, ugyanezt éreztem én is. Képes voltam 10-12 órákat is aludni, és amikor felkeltem, akkor is olyan voltam, mint akit összevertek. Baromi rossz érzés volt. Orvos felírt vastablettát, és egy hónap alatt kb. ismét elég volt 7-8 óra alvás, és a közérzetem is jobb volt. Szóval szerintem irány a doki.
2012. júl. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!