Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fegyencedzés edzésmódszerek?

Fegyencedzés edzésmódszerek?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy én mielőtt elolvastam volna a könyvet(fegyencedzés) már előtte edzettem fekvőtámasszal,felüléssel,guggolással,húzódzkodással

és ezeket rendesen csináltam, a könyvben ez teljes pl: fekvőtámasznak számítana.De ott azt van, hogy kezdjem az elejétől,de azok túl könnyűek,ezt is olvastam, hogy akkor is csináljam meg,mert ennek az lenne a célja hogy, inak, izületek az első pár gyakorlattal erősödnek.De mivel én egy jó ideje már a könyv szerinti 5. lépéssel dolgoztam igy gondolom azok már megerősödtek.De most végülis visszamenjek rájuk,és csináljam rendesen az elejétől?


Ja,és Az edzéstervel kapcsolatban:Én minden nap csináltam a felső 4 gyakorlatot a könyv előtt és úgy hogy mindegyikből 10 egymás után,aztán ezt 5x megcsináltam igy mindeggyikből napi 50 lett.Én szivesen edzenék minden nap,csak az a kérdés, hogy mind a 6 -ot ,vagy egynap csak 2 gyakorlatot?

És lehet, hogy fiatalnak gondoltok,de én szivesen csinálom,és a hasznát is látom.Fiú vagyok 14.


Válaszokat előre is köszi!



2012. júl. 25. 22:25
 1/10 anonim válasza:

Hello!


Azt javaslom mindenkeppen csinald az elejetol!

Nem kell sokat bibelodni vele, ha tenyleg siman megy, akkor hetenkent lephetsz szintet, ha megvan a csucs az adott gyakorlatnal!


De nem hiszem azt, hogy te ugy csinaltad ezeket, ahogy azt a fegyencben kellene.

Nagyon sokan elfelejtik, hogy ezt LASSAN kell csinalni!! Ott van, hogy 2 masodperc/1 masodperc utemben.

Ha nagyon kemeny vagy / marpedig ugy nez ki :-P /, akkor menj szepen sorban mindegyiken akar 3 masodperc maga a mozdulat 1 masodperc ott tart, majd 3 masodperc megint a visszaut...

Szinte garantalhatom hogy akar a fekvonel, akar masnal, mire pl eljutsz a teljes fekvoig,,,hat be fogsz kakikazni...:-D :-D

Es tuti h nem is fog menni egybol...


Szoval tartsuk be a fegyenc szerinti edzesmodszert, mert csak akkor van ertelme...


Ha jol regeneralodsz, akkor csinalhatod minden nap is...en is igy csinaltam/om...

De azt is ugy, ahogy a konyvben...h nem vegkimerulesig...

Egy edzes utan erosebbnek kell erezned magad, nem azt h kimerultel...ez nagyon fontos!!

Sok sikert!:-)

2012. júl. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!:D

Csak nekem van egy + problémám:

Ha bent edzek akkor itt bent nincs rúd,úgyhogy nem tudok lábemelést meg húzódzkodást csinálni,kint meg van csak ott meg föld van és az se egyenes,(bár raktam le vízszintesen 3 darab járólapot amin tudok fekvőzni)és a házfal is kb 10 méterre van + van egy kapu aminek csukva kell, hogy legyen (de ez nem nagy baj). Csak pl: hidat nehezebb lesz csinálni, mint bent a szőnyegen.Remélem érted a probléma?Bocs a sok szövegért.


Edzés tervel kapcsolatba nekem úgy kellene, hogy egy nap megcsinálnám mind a hat gyakorlatot,de én másnap is szívesen csinálom,mert jól vagyok és semmi kimerültség vagy ilyesmi.Úgyhogy most nem tudom hogy csináljam,lehet úgy kellene, hogy egynap 3 gyakorlat,másnap másik 3 gyakorlat aztán harmadiknak újra az első gyakorlat.

2012. júl. 26. 10:31
 3/10 anonim válasza:

Hello ismét! :-)


Szóval...nem neked volt csak ilyen problémád...:-D

Kapható húzódzkodó állvány, beltéren használatos, nem kell fúrni, szerelni (!!!), simán ajtókeretbe kell csak beakasztani!

Szinte mindenki ilyet használ! 100-110 kg fölött már nem túl szerencsés, de neked szerintem ilyen probléma nem lesz...:-D

Szóval ez tökéletes és multifunkcionális és nagyon olcsó...:-D

Itt lehet pl ilyet beszerezni:

[link]


Ajánlom neked is...egyszeri befektetés és sokáig kitart...:-D


A vízszintes húzáshoz pedig ha nincs olyan szekrény, asztal vmi...akkor szintén ezzel szoktuk megoldani, úgy, hogy ugyanúgy ezen a húzódzkodó állványon kapaszkodsz és akkor a lábadhoz (nyújtva van) oda raksz vmi széket, asztali szekrényt ami pont olyan magas, hogy jó is legyen.

És tökéletesen meg is van oldva a probléma.


A vízszintes húzást se hagyd ki semmi esetre sem...ez szokott mindenkinek lenni a mumus...:-D 3x30 lassan az megaatombrutális...:-D

Majd meglátod...


A te korodban az ember nagyon jól regenerálódik, úgyh nem kell aggódnod.

Én már nem vagyok ennyi idős, de edzésben vagyok és én is úgy kezdtem még anno, hogy minden nap mind a 6 gyakorlat.

Szóval nyugodtan csinálhatod minden nap az összeset is!

Nem lesz tőle bajod, fejlődni is fogsz tőle rendesen!

De ne végkimerülésig nyomd!

Valamint legalább a vasárnapot hagyd meg FULL pihenőnek! Akkor semmi ilyennel ne foglalkozz! De ha szombat és vasárnap is pihensz, az se baj...fogsz fejlődni akkor is rendesen!


De először legalábbis felejtsd el az egyenetlen talajt meg ilyeneket...mert akkor kusza lesz, ha hol így, hol úgy csinálod...


További sok sikert!:-D


ui.: vezess naplót! Dátum, miből mennyi ment...h majd lásd egy év múlva mennyit is fejlődtél...

Iszonyatosakat fejlődnek az emberek, ezért jó lejegyzetelni és csodálkozni fogsz te is elejéhez képest milyen jó leszel már...:-D

2012. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Megint csak azt tudom írni, hogy Nagyon sokat segítettél,KÖSZ!:D


Ö a könyvben van, hogy (pl.) 2x10 fekvőtámasz,és akkor most egymás után 10-10 fekvőtámasz, vagy a kettő között (pl.) 10 guggolás? És az egész edzésbe 2x10 fekvő vagy többször is lehet 2x10 fekvőt?


1.És egy edzés alatt max. egy lépést lépjek előre a 10-ből?


2.És egy lépést a 10-ből legalább egy hétig gyakoroljam és utána lépjek fel a következőre?(ha nagyon menne az első pár lépés,pl. 10 ből az első 3)


3.Az edzéscélokba ha megcsinálom a kezdőt egy edzés alatt pl. 1x10-et,akkor mehet ugyanabba az edzésbe a második,akár 3.edzéscél?

2012. júl. 26. 14:18
 5/10 anonim válasza:

Szívesen!:-D


Reméljük meg is fogadod a tanácsokat és kitartó is leszel...:-D

És akkor egy életre szóló alapokat fektethetsz le fizikálisan...


Naszóval...

Fekvőnél 2x10 az azt jelenti, hogy 2x10...:-D Vagyis lenyomsz 10-et, majd 30mp-től 1perc pihenő amikor semmit nem csinálsz és nyomod a következő 10-et.

Ekkor van meg a 2x10.


Az elején érdemes 30mp-nél nem többet pihenni, de ahogy érzed. Viszont 1 percnél ne legyen hosszabb két sorozat között a pihenő, mert akkor az már úgy nem jó!

Természetesen ez mind 1 gyakorlatra vonatkozik...pl fekvő ugyebár.

Aztán ha a fekvő kipipálva, akkor pihenhetsz pár percet is, 2-3-5 perc, ahogy érzed.

Aztán jöhet a húzódzkodás, pl a vízszintes húzás, 3x30./ez csak példa/

Akkor először megcsinálod a 30-at /amit úgyse fogsz tudni, haha...:-D/, 1 perc pihi max és jöhet a következő 30 és így tovább...

Ha megvan a húzódzkodás, akkor megint jöhet akár 3-4-5 perc pihenő is mielőtt belevágsz a következőbe.


Remélem így érthető volt.


1-2. :

Nemhogy egy edzés alatt lépjél egyet előre a 10 lépésből egy gyakorlatnál, hanem legalább 1 hétig (!!) nyomd azt az 1 lépést az adott gyakorlatnál!! És ez csak az elején...aztán már több hét lesz mire tudsz a következő lépésre menni az adott gyakorlatnál.


Gyakorlati példa: fekvőtámasz

Elkezded a falnál fekvőt, az az első lépés. Belekezdhetsz a lecsóba egyből a haladóval, ami 3x50. Ha pl ez túl nehéz lesz, akkor visszaveszed a 2x25-ös szériára...megtalálod azt amit meg tudsz csinálni.

Mondanom sem kell, hogy szabályosan, ahogy le van írva!! Sarok nem emelkedhet el a talajtól és nem is lendületből tologászod magad, nem pattanhatsz el a faltól, könyökök a test mellett, stb...és persze lassan (!!)

Bármilyen egyszerűnek is tűnik, aki így mindent betartott, abból mindenki érezte a 3x50-et...nem is olyan könnyű az.

De kegyetlenül feledzi az ízületeket...

Na és tegyük föl, hogy jól megy a 3x50, "simán" meg tudod csinálni, akkor innentől még 1 hét amég csinálod, aztán ugorhatsz majd a másik lépésre, ami a 45 fokos fekvő.


Ha nem megy egyből a 3x50, akkor mehet a 2x25...addig csinálgatod, mégnem annyira megerősödsz, hogy szabályosan is menni fog a 3x50. Ha már megy akkor arra még egy hét, hogy simán menjen és csak utána ugorhatsz...

És így tovább...


3: Igen, ez így teljesen jó! Pl. én is mindig megcsinálgattam az elején az összeset. Jó volt bemelegítésnek megcsinálni a kezdő sorozatot. Aztán a középhaladót és a utána csak a haladót. Egyrészt attól is erősödsz, másrészt meg jó bemelegítés.

De a későbbiekben is jó majd a kezdő sorozattal bemelegíteni és csak aztán esni neki a "feladatnak", amit teljesíteni kell.


Hajrá!:-D

2012. júl. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kösz:D,Kösz,


Mostmár tényleg csak egy kérdés,hogy biztos legyek benne:

(rövid leszek)Egy edzés alatt (például:) ha megcsináltam a 2x10 fekvőt utána 3x30 húzódzkodást(xD)(és például csak erre a kettőre gyúrtam)akkor vége az edzésnek?Vagy ha még "simán" bírom akkor mehet megint 2x10 fekvő,meg mondjuk csak 2x20 húzódzkodás?Mert nekem az elég kevés (kivéve a húzódzkodást:D).


És Köszi mindent!

2012. júl. 27. 09:10
 7/10 anonim válasza:

:-D


Inkább kérdezz, mint h hülyeséget csinálj!:-P


Jó, ha adott izomcsoportot egyszerre terhelsz.

Tehát pl megcsinálod a gyakorlatnál a kezdőt, majd a középhaladót és majd haladót /lassan is és szabályosan is/, akkor azért csak el leszel fáradva, hidd el...:-D

Ha mégsem akkor csináld meg mégegyszer a haladót.

De ha megvan és kellően elfáradtál, akkor a ezt a részt hagyd.

És akkor húzódzkodás...ott ugyanez.

Majd következő guggolás, stb...

És ugye mind a 6 gyakorlat.


De egy gyakorlatot csinálj addig ameddig, ha már új gyakorlatba kezdesz, akkor ne térj vissza rá!!

Egyszerre egyet terhelünk csak, ha az megvan kellőképpen, akkor utána az pihenős.

És jöhet a többi gyakorlat.


Érdemes természetesen ellentétesen edzeni, mindenki így is csinálja...mert így van ideje pihenni a testednek ami dolgozott.

Pl. Ha fekvővel kezdesz, akkor utána Nem húzódzkodás a következő, hanem guggolás, és addig teljesen pihennek a karok.

Majd ha megvan a gugi, akkor utána jöhet a húzódzkodás, majd hogy utána megint pihenjenek a karok, akkor jöhet a híd...stb...

Így tudnak pihenni a testrészeid eleget!

És mivel minden nap csinálod, ez teljesen elég is lesz.

Mert már a végére túl erős leszel...:-D


De tényleg ne a mennyiségre menj, hanem a minőségre. Ha nagyon kemény vagy és nem fáradsz még a kezdő-középhaladó-haladó egybeni megcsinálásánál sem, akkor nyugodtan mehet a 3mp/1mp arány is...

Érezz rá a mozdulatra, próbáld figyelni a tested, ahogy mozog, mely izmok dolgoznak, azokra fókuszálni...h milliméterre minden porcikád te irányítsd!!

Ez lenne a lényege...

És ettől leszel nagyon erős...mert bármit kell majd csinálnod, nagyon egyben lesz a tested és nagyon tudod kontrollálni...az összehangolt test pedig iszonyat erős...


Hajrá!:-D

2012. júl. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kösz!:d

Mostmár csak egy keresztkérdés:

Mivel a fegyencedzés nem nagyon ír a nyújtásról(talán egy keveset) igy az lenne a kérdés,hogy pl. fekvőztem,és jöhet a következő gyakorlat,de a fekvőzés végeztével nyújtsak,vagy csak az edzés után??

2012. júl. 29. 20:50
 9/10 anonim válasza:

Jó a kérdés!:-D


A nyújtás a fegyencedzés 2-ben van (ugyanis van második része is könyvnek...:-D).


A rövid válasz: EDZÉS KÖZBE NE NYÚJTS!!! Főleg ha nem tudod hogyan is kell pontosan...mert nagyon könnyen le tudsz sérülni akkor.

Csak edzés végén nyújts..

De ezt túl hosszú lenne leírni, hogy s mint...ez egy egész nagy téma...

Most h két sorozat közben kicsit megnyújtod a karod 2-3 másodpercre, az azért nem számít...

De nem jó nyújtani sorozatok között rendesen...

2012. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kösz!

:D

2012. júl. 30. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!